Zamknij

„Squid Game“: Vans może podziękować Netflixowi za rekordowy wzrost sprzedaży swoich butów

07.10.2021 16:10

„Squid Game” przyczyniło się do rekordowego wzrostu sprzedaży bardzo konkretnych produktów. Dlaczego Vans i inni wytwórcy butów mogą dziękować Netflixowi za rekordową sprzedaż?

Squid Game - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Squid Game“ to najnowszy serial Netflixa, który okazał się globalnym fenomenem. Produkcja wkrótce może stać się najchętniej oglądanym serialem oryginalnym platformy w historii, a teraz dowiadujemy się o wpływie serialu na kolejne branże biznesu. Niedawno informowaliśmy, że południowokoreańska firma internetowa pozwała amerykańską platformę z powodu zwiększonego ruchu w internecie, wynikającego bezpośrednio z popularności „Squid Game”.

Teraz dowiadujemy się, że firma Vans powinna wysłać twórcy serialu zgrzewkę wina, bo właśnie zaliczyła rekordową sprzedaż jednego ze swoich flagowych produktów.

„Squid Game” przyczyniło się do zwiększenia sprzedaży obuwia

Jak podają dziennikarze portalu Variety, powołując się na dane zebrane przez strony analityczne Sole Supplier oraz Lyst, Vans zanotował ponad zwiększenie sprzedaży swoich białych butów typu slip-on o ponad 7800% w dniach po premierze serialu Netflixa. Fraza „white slip-ons”, czyli białe, wciągane buty była zaś wyszukiwana w internecie o 97% razy więcej niż w podobnym okresie rok temu.

Wszystko za sprawą zbliżającego się Halloween oraz popularności serialu. Widzowie na całym świecie, poszukując pomysłów na ubiory na zbliżające się święto podczas którego ludzie przebierają się za swoich ulubionych bohaterów, postanowili odtworzyć charakterystyczny strój postaci znanych z serialu. Zielono białe dresy oraz białe buty to główny ich element składowy.

„Squid Game” – zwiastun

Serial reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Squid Game” – gdzie oglądać?

Serial dostępny jest na platformie streamingowej Netflix.

Czytaj także: Netflix kasuje kolejny serial. Nie będzie nowych odcinków świątecznego hitu „Dash i Lily“

RadioZET.pl/Variety/Sole Supplier/Lyst

Zobacz także