Zamknij

"Śnięty Mikołaj": Tim Allen powróci w kultowej roli w serialu Disney+

17.01.2022 12:34
Śnięty Mikołaj 2 - Tim Allen - kadr z filmu
fot. SIPA/East News

Tim Allen powróci do serii "Śnięty Mikołaj". Platforma Disney+ zapowiedziała, że zamierza stworzyć kontynuację komedii w formie serialu. Kiedy premiera?

Kultowa komedia "Śnięty Mikołaj" otrzyma kontynuację. Na platformie Disney+ zadebiutuje produkcja z Timem Allenem w swojej kultowej roli zastępcy Świętego Mikołaja.

"Śnięty Mikołaj": Tim Allen wystąpi w serialu Disney+

Okres popularności filmów świątecznych już minął, ale fani Bożego Narodzenia zapewne czekają, by za niecałe 12 miesięcy znowu ubrać choinkę, dzielić się prezentami i oglądać takie produkcje jak "Kevin sam w domu", czy "Śnięty Mikołaj".

Jak podaje Variety, ta ostatnia seria zostanie wskrzeszona po 16 latach przerwy za sprawą nowego serialu oryginalnego platformy streamingowej Disneya. Co najważniejsze, w roli głównej ponownie wystąpi odtwórca Scotta Calvina - Tim Allen. W filmie z 1994 roku, w którym aktor zadebiutował na dużym ekranie, grana przez niego postać przypadkowo doprowadza do śmierci Świętego Mikołaja. Chcąc naprawić swój błąd, mężczyzna decyduje się zastąpić mityczną postać i wraz z synem rozdać prezenty dzieciom na całym świecie.

Produkcja doczekała się dwóch kolejnych części i niebawem zobaczymy kontynuację w postaci serialu. Według zapowiedzi 65-letni Scott dochodzi do wniosku, że czas znaleźć kogoś, kto przejmie jego obowiązki. Ze względu na wiek, nie jest już tak sprawny jak kiedyś, a poza tym chciałby spędzać więcej czasu ze swoją rodziną. Mężczyzna wyrusza na poszukiwania idealnego kandydata na Mikołaja, po raz pierwszy od wielu lat opuszczając z najbliższymi Biegun Północny.

Allen nie tylko wystąpi w roli głównej, ale będzie również pełnił funkcję producenta wykonawczego serialu wraz z Kevinem Henchem, Richardem Bakerem i Rickiem Messiną. Producentem i showrunnerem nowego "Śniętego Mikołaja" został natomiast Jack Burditt znany z takich seriali komediowych, jak "Ostatni prawdziwy mężczyzna", "Unbreakable Kimmy Schmidt", czy "Współczesna rodzina". 

"Śnięty Mikołaj": kiedy premiera serialu na Disney+?

Nowy "Śnięty Mikołaj" to niejedyna kultowa świąteczna produkcja, którą po latach przerwy wskrzesiła platforma Disney+. W 2021 roku zadebiutował film "Nareszcie sam w domu" - spin-off "Kevina samego w domu" z Archie Yatesem w roli sprytnego chłopca, który musi odeprzeć atak pary włamywaczy. Na razie nie wiadomo, kiedy serial "Śnięty Mikołaj" trafi na platformę Disney+, ale niewykluczone, że stanie się to pod koniec roku 2022, tuż przed okresem świąt Bożego Narodzenia.

RadioZET.pl/Variety