Zamknij

"Sługa narodu": powstanie polska wersja serialu z Wołodymyrem Zełenskim. Odpowie za nią Polsat

12.05.2022 06:38

Stacja Polsat nabyła prawa do polskiej wersji serialu "Sługa narodu" - produkcji, której występował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Popularność produkcji sprawiła, że aktor wygrał wybory prezydenckie.

Wołodymyr Zełenski
fot. Ukrainian Presidential Press Office/Associated Press/East News

Niedługo zobaczymy polską wersję "Sługi narodu" - serialu komediowego, który zapewnił Wołodymyrowi Zełenskiemu zwycięstwo w wyborach na prezydenta Ukrainy. Za produkcję odpowie stacja Polsat.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

"Sługa narodu": Polsat zrealizuje polską wersję ukraińskiego serialu

Od początku ataku Rosji na Ukrainę Wołodymyr Zełenski nie schodzi z ust całego świata. Mimo że nie zbyt dużego doświadczenia politycznego, okazał się prawdziwym mężem stanu, który dzielnie broni ojczyzny. Zwycięstwo w wyborach prezydenckich w 2019 roku zapewnił mu serial "Sługa narodu", w którym... wcielił się w nowego prezydenta Ukrainy. 

Jak podają Wirtualnemedia.pl, niebawem powstanie polska wersja "Sługi narodu". Według nieoficjalnych informacji Telewizja Polsat zakupiła prawa do serialu, co oznacza, że w przyszłości zobaczymy rodzimą wersję historii ukazanej w ukraińskim serialu. Na razie produkcja jest owiana tajemnicą. Nie wiadomo, kiedy miałby zacząć się zdjęcia do serialu, kiedy miałaby nastąpić jego premiera, ani jacy aktorzy wcielą się w główne role. Polsat na razie rozpoczął prace nad przedsięwzięciem, więc szczegóły poznamy zapewne wkrótce.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

"Sługa narodu": o czym jest serial z Wołodymyrem Zełenskim?

Serial z 2015 roku stworzony przez Studio Kwartał 95 przyniósł Zełenskiemu ogromną popularność. Obecny prezydent Ukrainy grał w nim Wasyla Petrowicza Gołoborodko - zwyczajnego nauczyciela historii, który zostaje głową kraju. Przez przypadek zyskuje ogromne poparcie obywateli i za namową uczniów, postanawia kandydować w najbliższych wyborach. Po zostaniu prezydentem podejmuje walkę z oligarchami i korupcją. Jest to ostatnia produkcja w filmografii Zełenskiego. Serial został zakończony po tym, kiedy aktor rzeczywiście wystartował w wyborach prezydenckich i wygrał. Co ciekawe nazwa jego partii politycznej wzięła się od tytułu serialu.

loader

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl