Zamknij

"Sługa narodu": gdzie obejrzeć w Polsce serial z Wołodymyrem Zełenskim?

Roksana Orlicka
09.03.2022 08:32

Wołodymyr Zełenski, zanim objął stanowisko prezydenta Ukrainy, był popularnym aktorem i komikiem. Mężność Zełenskiego w obliczu wojny w Ukrainie sprawiła, że na całym świecie pojawiło się zainteresowanie serialem "Sługa narodu", w którym ukraiński polityk wystąpił. Gdzie można obejrzeć "Sługę narodu" w Polsce? 

Wołodymyr Zełenski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

"Sługa narodu": serial z Wołodymyrem Zełenskim. Prezydent Ukrainy jest obecnie najpopularniejszym politykiem na świecie. Jego odwaga i oddanie w obliczu wojny są doceniane nie tylko przez Ukraińców. Zanim Zełenski został prezydentem Ukrainy w 2019 roku, był aktorem, komikiem i producentem filmowym. Występował on w kabaretach, serialach i filmach, wygrał też ukraińską edycję "Tańca z gwiazdami". W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie serialem "Sługa narodu", w którym wystąpił. Gdzie w Polsce można obejrzeć produkcję? Podajemy szczegóły.

Zobacz także: "Dexter: New Blood" wraca po dziesięciu latach. Gdzie oglądać serial i czego się spodziewać?

"Sługa narodu": o czym jest serial z Wołodymyrem Zełenskim? [FABUŁA, OBSADA]

"Sługa narodu" to serial, który był emitowany w Ukrainie w latach 2015-2019. Produkcja składa się z trzech sezonów i została zakończona, ponieważ Zełenski objął stanowisko prezydenta Ukrainy. Zełenski wciela się w Wasyla Gołobrodkę, nauczyciela historii, który niespodziewanie wygrywa wybory prezydenckie. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy Hołobrodko zostaje nagrany przez jednego z uczniów, jak krytykuje korupcję w Ukrainie oraz ukraińskie władze. Film trafia do serwisu YouTube, gdzie zdobywa popularność. Za namową uczniów Wasyla godzi się kandydować na prezydenta.

W serialu "Sługa narodu" wystąpili:

  • Wołodymyr Zełenski – Wasyl Hołobrodko
  • Stanisław Boklan – Jurij Czujko
  • Wiktor Sarajkin – Petro Hołoborodko
  • Natalia Sumska – Maria Hołoborodko
  • Jekaterina Kisten – Swietłana Sachno
  • Elena Krawec – Olga Miszczenko
  • Jehwen Koszewyj – Serhij Muchin

"Sługa narodu": gdzie obejrzeć w Polsce serial z Wołodymyrem Zełenskim?

Serial "Sługa narodu" cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem na całym świecie. Telewizje walczą o prawa do emisji. Jak podaje Onet, powołując się na dystrybutora serialu, w kolejce czeka wiele firm, m.in. z Wielkiej Brytanii, Grecji, Rumunii, Bułgarii, Mołdawii, Francji czy Finlandii. A gdzie serial można obejrzeć w Polsce? 

loader

Na ten moment nie jest pewne, czy "Sługa narodu" pojawi się w polskiej telewizji. Mamy jednak dobrą wiadomość. Polacy mogą oglądać "Sługę narodu" na oficjalnym kanale serialu na YouTube. Jedynym ograniczeniem jest to, że tylko część epizodów ma polskie napisy, reszta jest dostępna z angielskimi napisami. 

Zobacz także: Rząd zakazuje rosyjskich i białoruskich programów telewizyjnych. Które kanały znikną z Polski?

RadioZET.pl