Zamknij

„Sługa Narodu“: wiemy kto zagra główną rolę w polskiej wersji słynnego serialu

23.06.2022 09:55

„Sługa Narodu”: powstaje polska wersja słynnego ukraińskiego serialu, w którym główną rolę grał Wołodymyr Zełenski, obecny prezydent Ukrainy. Kto zagra główną rolę w rodzimym serialu?

Marcin Hycnar nowym "Sługą Narodu"
fot. Justyna ROJEK/East News

Sługa Narodu” (org. "Sluga naroda") to znany i uznany ukraiński serial komediowy, emitowany od 2015 roku. To opowieść o zwykłym nauczycielu, który zaczyna głośno i otwarcie narzekać na panującą w kraju korupcję. Jego słowa tak silnie trafiają do ludzi, że wkrótce zyskuje ogromną popularność, a następnie zostaje prezydentem. 

Produkcja emitowana na stacji 1+1 cieszyła się tak dużą popularnością, że doczekała się trzech sezonów oraz filmu kinowego. Serial zyskał nowe życie po tym, gdy zagraniczni widzowie odkryli, że główny aktor wcielający się w postać nauczyciela, niemal przypadkowo zostającego prezydentem, to Wołodymyr Zełenski – człowiek, który w prawdziwym życiu również został prezydentem kraju. „Sługa Narodu” trafił na platformy VOD i zaczął być oglądany przez nowe rzesze widzów.

„Sługa Narodu” – powstaje polska wersja serialu 

Jak podają dziennikarze portalu WirtualneMedia.pl, telewizja Polsat wykupiła prawa do serialu i obecnie trwają prace przygotowawcze do polskiej wersji uznanej produkcji. Właśnie poinformowano też, kto wygrał wewnętrzny casting stacji na główną rolę w serialu. Z wcześniejszych doniesień medialnych wynikało, że o rolę mogli ubiegać się m.in. Piotr Adamczyk, Maciej Stuhr czy Borys Szyc.

Ostatecznie casting wygrał Marcin Hycnar, aktor oraz reżyser teatralny i filmowy, najlepiej znany masowemu odbiorcy ze swoich ról dubbingowych. Hycnar wystąpił w rolach głosowych w ponad 50 różnorodnych produkcjach. W ostatnich latach był chociażby polskim głosem Sonica w filmie „Sonic. Szybki jak błyskawica” czy Zimowego Żołnierza w filmach i serialach Marvel Cinematic Universe.

Pozostałe role w serialu też są ponoć już obsadzone, ale stacja Polsat chwilowo nie zdradza nowinek castingowych. Najprawdopodobniej poznamy kolejne nazwiska obsady już w najbliższym czasie.

„Sługa Narodu” – kiedy premiera polskiego serialu?

Na razie nie wiadomo dokładnie kiedy polski serial miałby zawiać w ramówce stacji Polsat. Jak podają dziennikarze Wirtualnych Mediów, stacja chciałaby wyrobić się z produkcją jeszcze na czas jesiennej ramówki. Serial miałby jednak najpierw trafić na platformę Polsat Box Go. Co ciekawe - Polska nie jest jedynym krajem, który wykupił prawa do własnej wersji serialu - również w Estonii i Kazachstanie ma powstać lokalna wersja słynnej produkcji.

Oryginalny serial reklamowany jest następującym zwiastunem:

loader

Czytaj także: „Doktor Strange w multiwersum obłędu“ już na Disney+ [WIDEO]

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl

Disney+
7 Zobacz galerię
fot. print screen z Disney+