Zamknij

"Mecenas She-Hulk": kolejny mutant w produkcji Marvela. Jesteśmy o krok od nowych X-Men

29.09.2022 13:55

Czy serial "Mecenas She-Hulk" wprowadza widzów Marvela w świat X-Men? W produkcji pojawiła się postać, która w komiksach jest mutantem.

She-Hulk - Tatiana Maslany - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały promocyjne

W 7. odcinku serialu Marvela pod tytułem "Mecenas She-Hulk" pojawiła się galeria dziwacznych postaci. Jedna z nich to mutant. Produkcja jest więc kolejnym tytułem Marvel Studios zapowiadającym wprowadzenie X-Men do MCU.

"Mecenas She-Hulk": w serialu Marvela pojawił się kolejny mutant

O tym, że w filmowo-serialowym uniwersum zobaczymy w przyszłości nowe wcielenie X-Men, wiadomo od czasu, kiedy Disney nabył wytwórnię 20th Century Fox, mającą prawa do postaci mutantów. W produkcjach z 2022 roku zadebiutowało już kilku przedstawicieli homo superior, jawnie odnoszących się do X-Men.

W najnowszym odcinku "Mecenas She-Hulk" widzowie poznają kolejnego mutanta. Zobaczyć go można w poniższym klipie.

Mowa o El Aguili, który wdaje się w walkę z inną postacią - Man-Bullem. Obaj bohaterowie zadebiutowali wiele lat temu w komiksach Marvela. Komiksowy El Aguila to tak naprawdę Alejandro Montoya - hiszpański mutant, który po raz pierwszy pojawił się w 1979 roku na kartach "Power Man and Iron Fist" #58. Stworzony przez Jo Duffy, Trevora von Eedona i Dave'a Cockruma El Aguila po przyjeździe do USA został samozwańczym obrońcą biednych dzielnic Nowego Jorku. Dysponował mocą emitowania elektrokinetycznych pocisków. Oprócz tego był mistrzem fechtunku i słynął ze swojego zawadiackiego charakteru. Stracił swoje mutanckie umiejętności, kiedy Scarlet Witch wymazała z istnienia większość homo superior.

Man-Bull nie jest mutantem. William Taurens zyskał swoje moce i przypominającą byka formę po zażyciu specjalnego serum, które podwyższyło jego wskaźniki fizyczne i wyposażyło go w rogi. Postać zadebiutowała w 1971 roku w 78. numerze "Daredevila", jako jeden z przeciwników tytułowego herosa. Stowrzyli ją Gerry Conway i Gene Colan.

To niejedyny występ gościnny nieoczekiwanej postaci z komiksów, bo w 7. odcinku przygód She-Hulk pojawił się również Porcupine, znany jako Alexander Gentry, posiadający inspirowany jeżozwierzem kostium, miotający niebezpieczne kolce. Zadebiutował na kartach "Tales to Astonish" #48 z 1963 roku, stając się stałym przeciwnikiem Ant-Mana i Wasp oraz Iron Mana. Twórcami Porcupine'a byli Stan Lee, Ernest Hart i Don Heck. Postać zginęła i po latach jej miejsce zajął nowy Porcupine - Roger Gocking, który przejął zbroję swojego poprzednika. Stworzyli ją Jimmy Palmiotti, Justin Gray i Khari Evans w 3. numerze "Daughters of the Dragon" z 2003 roku.

"Mecenas She-Hulk": kiedy premiera nowego odcinka serialu Marvela?

W serialu stworzonym przez Jessicę Gao wystąpili Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth, Benedict Wong, Ginger Gonzaga, Josh Segarra, Jameela Jamil, Jon Bass, Renée Elise Goldsberry oraz Charlie Cox. "Mecenas She-Hulk" będzie składać się z 9 odcinków. Premiera nowego odcinka produkcji już 6 października 2022 roku na Disney+.

loader

RadioZET.pl/YouTube/Marvel Studios