Zamknij

Seriale podobne do "Gry o tron". 5 produkcji, które warto obejrzeć [LISTA]

17.11.2020 17:17

"Gra o tron" to popkulturowy fenomen i serial, który na zawsze odmienił oblicze telewizji. Które seriale podobne do "Gry o tron" powinniście obejrzeć? Przedstawiamy listę 5 najlepszych seriali podobnych do "Gry o tron".

"Gra o tron" podobne seriale
fot. HBO/Kobal/REX/Shutterstock/EAST NEWS

"Gra o tron" to jeden z najpopularniejszych seriali w dziejach telewizji. Adaptacja prozy George'a R.R. Martina wzbudziła zachwyt ludzi na całym świecie i po dziś dzień cieszy się olbrzymim uznaniem. Tęsknicie za krainą Westeros i poszukujecie seriali podobnych do "Gry o tron"? Trafiliście we właściwe miejsce. 

"Gra o tron" - podobne seriale [TOP 5]

Seriale podobne do "Gry o tron" to przede wszystkim produkcje kostiumowe, nastawione bardziej na polityczne intrygi i rozlew krwi, niż romanse i miłosne uniesienia. Na poniższej liście znajdziecie zatem seriale, które przeniosą was w sam środek zdrad, matactw i brutalnej walki o władzę. Nie zabraknie też odrobiny czarów.

Nasza subiektywna lista 5 najlepszych seriali podobnych do "Gry o tron" prezentuje się następująco:

"Wikingowie"

Flagowy serial kanału HISTORY przedstawiający dzieje legendarnego wikinga Ragnara Lodbroka i jego synów. Jeśli w "Grze o tron" najbardziej ceniliście walkę o władzę, brutalne sceny bitewne, a także niepowtarzalny klimat - "Wikingowie" powinni was zainteresować. 

"Black Sails"

Niedoceniony, acz epicki serial kanału Starz to niekanoniczny prequel słynnej "Wyspy skarbów". W trakcie 4 sezonów śledzimy losy kapitana Jamesa Flinta i jego kamratów, którzy walczą o dominację nad wyspą New Providence zarówno z koroną, jak i sobą nawzajem. Jeśli to wszechobecne intrygi, łamanie tabu, surowość klimatu i nieoczywistych bohaterów lubiliście w "Grze o tron" najbardziej - koniecznie sięgnijcie po "Black Sails". 

Zobacz także

"Brytania"

Akcja serialu rozgrywa się w 43 r. n.e. i opowiada o inwazji Rzymian na tytułową Brytanię. Główna oś fabularna skupia się na postaciach kobiet, które mimo wzajemnej nienawiści, zmuszone są połączyć siły, by stawić czoła wrogom. "Brytania" to pełna zdrad i intryg, klimatyczna opowieść doskonale łącząca w sobie elementy magiczne z historycznymi. Innymi słowy: serial podobny do "Gry o tron", który z pewnością przypadnie do gustu jej fanom. 

"Rzym"

Serial kanału HBO zrealizowany z wielkim rozmachem, którego akcja rozgrywa się w 52 r. p.n.e, gdy Juliusz Cezar powraca do Rzymu po podbiciu Galii. Polecamy szczególnie dla tych, którzy w "Grze o tron" szczególnie upatrzyli sobie wątki rozgrywające się w Królewskiej Przystani. 

"Rodzina Borgiów"

Produkcja przedstawia losy jednej z najbardziej znanych, a jednocześnie kontrowersyjnych rodzin w historii Włoch. "Rodzina Borgiów" jest serialem podobnym do "Gry o tron" na wielu płaszczyznach. Wszechobecna żądza władzy (i mordu), zdrady, skrytobójstwo oraz odważne sceny seksu - wszystko to sprawi, że fani "Gry o tron" będą zadowoleni z seansu "Rodziny Borgiów".

loader

Zobacz także