Zamknij

"WandaVision": Marvel zapowiada spin-off hitu Disney+. Kathryn Hahn z własnym serialem

08.10.2021 11:21

Szefowie Marvela potwierdzili, że znana z serialu "WandaVision" Agatha Harkness grana przez Kathryn Hahn, doczeka się własnego serialu, który trafi na Disney+. Kiedy premiera?

WandaVision - Kathryn Hahn - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Serialowe uniwersum Marvela poszerzy się jeszcze bardziej, niż spodziewali się tego fani. Jedna z ulubionych postaci serialu "WandaVision" otrzyma swój własny tytuł. Mowa o bohaterce znanej jako Agatha Harknes, w którą wcieliła się Kathryn Hahn.

Seriale Marvela: "WandaVision" doczeka się spin-offu z Agathą Harkness

Agatha Harknes to potężna czarownica, która była główną przeciwniczką tytułowych członków Avengers. Przez większość czasu zgrywała wścibską sąsiadkę i przyjaciółkę Visiona i Wandy o imieniu Agnes. Z czasem wyszła jej prawdziwa natura.

Jak podaje Variety, szefowie Marvel Studios zdecydowali się powołać do życia spin-off "WandaVision", w którym główną bohaterką będzie Agatha Harknes. Kevin Feige jakiś czas temu zapowiadał, że postać grana przez Kathryn Hahn powróci, ale prawdopodobnie większość fanów myślała raczej o gościnnym występie w jednym z nadchodzących filmów czy seriali. Tymczasem okazuje się, że czarownica będzie grała pierwsze skrzypce we własnej produkcji, która trafi na platformę Disney+.

Na razie nie wiadomo, czego będzie dotyczyć fabuła serialu. Postać pełni ważną rolę w komiksach Marvela - Agatha nie tylko szkoliła Wandę Maximoff w magii, ale również przez jakiś czas była nianią Franklina - syna Reeda i Sue Richardsów, czyli członków Fantastycznej Czwórki. Trudno powiedzieć, czy któryś z powyższych scenariuszy spełni się w MCU, bo niewykluczone, że serialowa Agatha może pełnić zupełnie inną rolę niż w komiksach. 

Spin-off "WandaVision": kiedy premiera na Disney+?

Serial o Harkness nie będzie jedyną powstającą serialową produkcją Marvel Studios. W kolejce stoją już takie tytuły, jak "Hawkeye", "Ms. Marvel", "Moon Knight", "She-Hulk", "Secret Invasion", "Armor Wars", "Ironheart", "Echo" oraz niezatytułowany serial o Wakandzie. Abonenci Disney+ będą mieli więc co oglądać. Na razie nie zdradzono, kiedy możemy spodziewać się spin-offu "WandaVision". Kolejnym serialem Marvela, który trafi na Disney+ będzie "Hawkeye". Premiera już 24 listopada 2021 roku. Platforma nadal nie jest dostępna w Polsce.

loader

RadioZET.pl/Variety