Zamknij

"Moon Knight": kto będzie przeciwnikiem nowego superbohatera Marvela?

19.01.2022 15:19

"Moon Knight" to nowy serial Marvela na Disney+. Kto tak naprawdę będzie głównym przeciwnikiem herosa granego przez Oscara Isaaca?

Moon Knight - Oscar Isaac - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Marvel Studios wypuściło w końcu długo wyczekiwany zwiastun serialu "Moon Knight". Jaka postać pełni rolę antagonisty?

"Moon Knight": kto w rzeczywistości będzie głównym przeciwnikiem herosa?

Filmy i seriale Marvela są obecnie na takim poziomie, że twórcy mogą sięgać po mniej znane postacie z komiksów, by zrobić z nich ikony popkultury na miarę Iron Mana, Kapitana Ameryki, czy Spider-Mana. Moon Knight może nie należy do najbardziej niszowych bohaterów komiksowego uniwersum, ale nie ma też takie rozpoznawalności jak Wolverine, czy Venom. Na serial o zamaskowanym bohaterze czeka jednak wiele osób - nawet takich, które nigdy nie miały w rękach komiksu o Marcu Spectorze i w zasadzie wiedzą na jego temat niewiele.

Trudno się dziwić, obsada i klimatyczny zwiastun "Moon Knighta" sprawiły, że produkcja może się okazać kolejnym hitem Disney+. Trailer nie zdradza jednak zbyt wiele na temat fabuły i osoby niezaznajomione z bohaterem mogą mieć problem z poprawną interpretacją zdarzeń ukazanych w zapowiedzi.

Ze zwiastuna wynika, że najważniejszymi postaciami w produkcji będą tytułowy bohater i jego alter ego, rany przez Oscara Isaaca oraz Arthur Harrow, w którego wcielił się Ethan Hawke. Aktor od dawna informował fanów, że jego postać będzie antagonistą. Czy jednak Harrow - złoczyńca pojawiający się w dosłownie dwóch zeszytach komiksowej historii Moon Knighta, ma siłę grać głównego przeciwnika w serialowej odsłonie? Niewykluczone, że w rzeczywistości złoczyńcą będzie zupełnie kto inny.

"Moon Knight": w serialu Marvela pojawi się Werwolf by Night?

Komiksowy pierwowzór zadebiutował jako antybohater na kartach komiksu "Werewolf by Night", opowiadającym o cierpiącym na wilkołactwo Jacku Russellu, który wykorzystał swoje nadprzyrodzone zdolności, by stać się nietypowym superbohaterem. Moon Knight myślał jednak, że Werewolf by Night jest zagrożeniem, w związku z czym doszło do konfrontacji obu postaci. Pod koniec zapowiedzi pojawia się fragment, w którym MoonKnight bije w szale coś, co nie do końca wygląda jak człowiek. Być może to zapowiedź Werewolfa by Night w uniwersum Marvela. Jakiś czas temu pojawiły się zresztą plotki, że niebawem w MCU poznamy postacie rodem z horrorów. Jest więc szansa, że to właśnie wilkołak będzie przeciwnikiem głównego bohatera.

"Moon Knight": Khonshu to główny antagonista?

Tytułowy heros jest awatarem starożytnego egipskiego boga Khonshu. To właśnie on obdarzył Marca Spectora nadludzkimi zdolnościami. W komiksach bóstwo wielokrotnie ostało ukazywane jako dwuznaczne moralnie, często kierujące Markiem Spectorem w sposób, który raczej nie przystoi tradycyjnemu superbohaterowi. Niewykluczone więc, że w rzeczywistości głównym przeciwnikiem Moon Knighta będzie postać, początkowo spełniająca rolę opiekuna. O ile serialowy Khonshu w ogóle będzie prawdziwy.

"Moon Knight": bohater będzie swoim największym wrogiem?

Ważną cechą Moon Knighta są jego różne wcielenia. Spector posługuje się kilkoma innymi nazwiskami i osobowościami, co zresztą można zauważyć również w zwiastunie serialu. Najpopularniejsze z nich to Steven Grant i Jake Lockley. Początkowo były to po prostu pseudonimy i postaci, pozwalające głównemu bohaterowi walczyć ze złem. Z czasem zasugerowano jednak, że Spector cierpi na chorobę psychiczną i różne osobowości przejmują nad nim kontrolę. Możliwe więc, że protagonista będzie toczył wewnętrzną walkę z samym sobą, a raczej różnymi wariantami swojej osobowości. Najłagodniejszy Spector będzie musiał pokonać dążącego do brutalności Lockley'ego.

"Moon Knight": kiedy premiera na Disney+?

Jak będzie naprawdę? O tym przekonamy się za kilka tygodni. Osobą odpowiedzialną za serial "Moon Knight" jest Jeremy Slater. Oprócz Oscara Isaaca i Ethana Hawke'a w produkcji wystąpili Gaspard Ulliel i May Calamawy. Nowy tytuł w ofercie Marvela trafi na platformę Disney+ już 30 marca 2022 roku. Usługa nadal nie jest dostępna w Polsce.

loader

RadioZET.pl

Najlepsze filmy superbohaterskie. 10 tytułów, które trzeba znać [Galeria]