"Hawkeye": Polak złoczyńca w nowej zapowiedzi serialu Marvela [WIDEO]

21.10.2021 11:18

Marvel zaprezentował nowy teaser serialu "Hawkeye". Widzowie mają w końcu okazję zobaczyć, jak Fra Fee prezentuje się w roli Kazimierza Kazimierczaka/Clowna.

Hawkeye - Hailee Steinfeld i Jeremy Renner - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Już za kilka tygodni na platformę Disney+ trafi najnowszy serial Marvela pod tytułem "Hawkeye". W sieci pojawiła się nowa zapowiedź, prezentująca niepublikowane wcześniej fragmenty produkcji MCU.

"Hawkeye": Clown w nowej zapowiedzi serialu Marvela

Chociaż Hawkeye, grany przez Jeremy'ego Rennera, był członkiem filmowej wersji Avengers, pełnił raczej rolę drugoplanową. Dzięki nadchodzącemu serialowi Disney+, heros ma okazję zabłysnąć, przy okazji wprowadzając do MCU zupełnie nową postać - Kate Bishop (Hailee Steinfeld).

Do premiery serialu został niecały miesiąc, więc promocja "Hakwkeye" została zintensyfikowana. Z tego powodu w amerykańskich stacjach telewizyjnych zaprezentowano zupełnie nowy spot, reklamujący produkcję Marvela. Do sieci trafiło nagranie zapowiedzi, na której po raz pierwszy możemy zobaczyć Kazimierza Kazimierczaka znanego również jako Clown, którego zagrał Fra Fee.

Teaser nie zdradza wiele więcej niż dotychczasowe zwiastuny, ale widzimy w nim w końcu trójkę nowych bohaterów. Oprócz Kaziego, którego wygląd znacznie różni się, od tego, co znają czytelnicy komiksów Marvela, w zapowiedzi występuje również Echo grana przez Alaquę Cox oraz Eleanor Bishop, w którą wcieliła się Vera Farmiga.

Serial Marvela w dużej mierze opiera się na serii "Hawkeye" autorsta Matta Fractiona z rysunkami Davida Aji. Historia z 2012 roku zmieniła postrzeganie Avengera, osadzając jego przygody w bardziej przyziemnych sytuacjach i łącząc go z młodą łuczniczką Kate Bishop. Bohaterowie stawiają czoła wielu zwyczajnym ludzkim problemom, walcząc z realnymi przeciwnikami, takimi jak gangsterzy, czy najemnicy.

Kazimierz Kazimierczak jest w komiksie najemnikiem posługującym się pseudonimem Clown. Pochodzący z Polski mężczyzna nosi makijaż cyrkowego pajaca i słynie ze swoich okrutnych praktyk. Zostaje wynajęty przez grupy przestępcze Nowego Jorku, by zabić Clinta Bartona znanego jako Hawkeye. W serialu towarzyszyć będzie mu inna najemniczka, również pojawiająca się w komiksowym świecie - Echo, zabójczyni pracująca wiele lat na usługach Kingpina.

"Hawkeye": kiedy premiera serialu Marvela?

W pozostałych rolach w serialu "Hawkeye" wystąpili Tony Dalton, Zahn McClarnon, Florence Pugh,  Brian d'Arcy James i Piotr Adamczyk. Produkcja trafi do sieci 24 listopada 2021 roku za pośrednictwem platformy Disney+, która nadal nie jest dostępna w Polsce. 

loader

RadioZET.pl/YouTube/Disney+