Zamknij

Bohaterka "Black Panther" dostanie własny serial Marvela na Disney+. O czym opowie?

28.05.2021 09:54

Gwiazda filmu "Black Panther", Danai Gurira ponownie wcieli się w Okoye. Wystąpi nie tylko w drugiej części produkcji kinowej, ale również nadchodzącym serialu Disney+, rozgrywającym się w Wakandzie.

Black Panther - anai Gurira, Lupita Nyong'o, Florence Kasumba - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Fani Danai Guriry będą zadowoleni. Aktorka powróci w kolejnych produkcjach Marvel Studios, ponownie wcielając się w wojowniczkę Dora Milaje znaną jako Okoye. Aktorka nie tylko wystąpi w nadchodzącej drugiej części filmu "Black Panther", ale również co najmniej jednym serialu MCU, który trafi na platformę Disney+.

Seriale Marvela - Danai Gurira powróci jako Okoye w produkcji Disney+

Zanim powstał film "Black Panther" Danai Gurira była głównie kojarzona z rolą Michonne w serialu "The Walking Dead". Ostatnimi czasy zyskała rozpoznawalność, dzięki swojej roli w produkcjach Marvela, kreując silną kobiecą postać Okoye.

Jak podaje The Hollywood Reporter, wojowniczka króla Wakandy powróci nie tylko w wyczekiwanym sequelu zatytułowanym "Black Panther: Wakanda Forever", ale również nowym serialu Disney+, który ma opowiadać o genezie jednej z kinowych postaci. Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących produkcji. Pojawiły się domysły, że może być to zupełnie inny tytuł, niż zapowiedziany jakiś czas temu serial Marvela o Wakandzie, za który ma odpowiadać twórca "Black Panthera" - Ryan Coogler.

Wątek Wakandy pojawił się już w produkcji Disney+ "The Falcon and the Winter Soldier". Chociaż Dora Milaje pełniły ważną rolę, Gurira nie wystąpiła w serialu, dając pole do popisu Florence Kasumbie, grającej postać Ayo. Od dawna krążą płotki, że Marvel Studios przygotuje adaptację komiksu Marvela "Black Panther: World Of Wakanda" lub "Black Panther and Agenst of Wakanda". Niewykluczone, że właśnie na tych tytułach Coogler oprze swoje nowe produkcje MCU. 

"Black Panther: Wakanda Forever" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Ryana Cooglera trafi do kin 8 lipca 2022 roku. W rolach głównych wystąpią Letitia Wright, Danai Gurira, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett i Martin Freeman. Na razie nie zdradzono, kiedy zadebiutują nowe planowane seriale Marvela, które trafią na Disney+. Platforma nadal nie jest dostępna w Polsce. 

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/The Hollywood Reporter