Zamknij

Najczęściej kradzione seriale 2021 roku. Który tytuł był najchętniej piracony? [LISTA]

28.12.2021 08:49

W roku 2021 zadebiutowało wiele niezwykłych seriali. Popularność wiąże się jednak z zakusami piratów internetowych. Które z produkcji w odcinkach były kradzione przez internautów najchętniej?

WandaVision - Paul Bettany, Elizabeth Olsen - plakat serialu Marvela
fot. CAP/SFS/Capital Pictures/East News

Rok 2021 dobiega końca. W związku z tym pojawiło się podsumowanie najczęściej piraconych seriali ostatnich 12 miesięcy. Które tytuły były najchętniej nielegalnie pobierane i oglądane wśród internautów?

Seriale 2021 roku, które były najczęściej piracone [LISTA]

Każde zjawisko ma swoje pozytywne i negatywne strony. Internet jest miejscem z nieograniczoną ilością darmowych informacji, mogących poszerzyć wiedzę i umiejętności oraz ułatwić komunikację milionów ludzi na całym świecie. Jest jednak druga strona medalu - nielegalne procedery, oszustwa fake newsy i piractwo, to tylko niektóre z negatywnych zjawisk globalnej sieci.

Podobnie jest w przypadku seriali. Ich ogromna popularność przynosi twórcom zarobki i uznanie, ale również powoduje, że piraci internetowi chętniej nielegalnie udostępniają, pobierają i oglądają najgłośniejsze tytuły w odcinkach. Portal Torrent Freak przedstawił raport najczęściej piraconych seriali 2021 roku. Na liście przodują produkcje Marvela z platformy Disney+, ale nie zabrakło również hitów serwisu Netflix. Oto jak prezentuje się pełne zestawienie najchętniej kradzionych seriali 2021 roku.

  1. "Wandavision"
  2. "Loki"
  3. "Wiedźmin"
  4. "The Falcon and the Winter Soldier"
  5. "Hawkeye"
  6. "What If…?"
  7. "Fundacja"
  8. "Rick i Morty"
  9. "Arcane"
  10. "Koło czasu"

Jak widać w Top 10 najchętniej piraconych serialu 2021 roku pojawiają się wszystkie produkcje Marvel Studios. Pierwsze dwa miejsca należą do "WandaVision" i "Lokiego". Na czwartej pozycji znalazła się produkcja "The Falcon and the Winter Soldier", na piątej dopiero co zakończony "Hawkeye", a na szóstym animacja "What If…?". Netflix uplasował się na dwóch miejscach - trzecim z "Wiedźminem" oraz dziewiątym z produkcją "Arcane". Na liście znalazło się też miejsce dla "Fundacji" platformy Apple TV+ oraz "Koła czasu" serwisu Amazon Prime Video. Nie zabrakło też hitu Adult Swim "Rick i Morty".

Liczba seriali MCU wynika z faktu, że Marvel Studios od 2021 roku wyszło poza kina i rozpoczęło ekspansję świata seriali. Wszystkie cztery produkcje są więc czymś zupełnie nowym i przyciągającym widzów, którzy chcą być na bieżąco z uniwersum przed premierami kolejnych filmów. Warto też pamiętać, że na dominację Marvela listy najczęściej piraconych seriali wpływa również ograniczony dostęp do platformy Disney+. Obecnie działa ona tylko w kilkunastu krajach świata. Mieszkańcy państw takich, jak Polska nie mają możliwości w stu procentach legalnie oglądać treści dostępnych jedynie na Disney+.

Nie dziwi również pojawienie się na liście "Wiedźmina". Pierwszy sezon był hitem platformy, a widzowie z niecierpliwością wyczekiwali ciągu dalszego, który zadebiutował w połowie grudnia 2021 roku. "Rick i Morty" cieszy się nieprzerwaną popularnością od wielu lat, więc jego obecność również nie jest zaskoczeniem. Pozostałe seriale to nowości, które przyciągnęły zaciekawionych użytkowników, którzy nie koniecznie chcieli płacić za dostęp do tytułów.

loader

RadioZET.pl/Torrent Freak