Zamknij

Serial o kanibalu bije rekordy popularności na Netflix. Czy ta historia jest prawdziwa?

22.09.2022 13:48

Jeffrey Dahmer to kolejna postać, o której Netflix stworzył serial. Historia seryjnego mordercy mrozi krew w żyłach. Mimo mrocznej historii, produkcja bije rekordy popularności w serwisie. Czy wydarzyła się naprawdę? 

Serial Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera
fot. Materiały prasowe Netflix

Serial o kanibalu bije rekordy popularności na Netflix. Mowa o produkcji "Dahmer- Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". Mężczyzna przez ponad dekadę dokonywał masakrycznych zbrodni. Czy ta historia jest prawdziwa?

Zobacz także: "Dołącz do Akademii Evermore": nietypowa promocja serialu Netflixa "Wednesday" [WIDEO]

Serial o Jeffreyu Dahmerze bije rekordy popularności na Netflix. Czy ta historia jest prawdziwa?

Netflix wyspecjalizował się w produkcjach przedstawiających losy przestępców. W bibliotece platformy nie brakuje filmów i seriali o tematyce kryminalnej. Część z nich jest oparta na faktach i tak jest właśnie w przypadku "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". Mężczyzna przez dekadę bezkarnie gwałcił, zabijał, a następnie zjadał swoje ofiary.

Jeffrey Dahmer urodził się w 1969 roku w Milwaukee i to właśnie swojemu miejscu zamieszkania zawdzięcza przydomek "Kanibal z Milwaukee". Dahmer wychowywał się w dysfunkcyjnym domu. Od dziecka był uważany za dziwaka. W wieku nastoletnim kolekcjonował zwłoki zwierząt, które znalazł w lesie. W bardzo młodym wieku Dahmer został alkoholikiem i niedługo potem odkrył, że jest gejem.

Pierwszą ofiarę zabił, gdy miał zaledwie 18 lat. Kolejną zbrodnię dokonał dekadę później. W międzyczasie dostał się do wojska, gdzie zgwałcił dwóch żołnierzy, a następnie został zwolniony ze służby. Jeffrey Dahmer starannie wyszukiwał swoje ofiary. Chodził do barów dla homoseksualistów, łaźni czy księgarni. W 1991 roku policja wkroczyła do jego mieszkania, gdzie znalazła między innymi wiele zdjęć poćwiartowanych zwłok.

Jak podaje portal spidersweb.pl - W 1989 roku Dahmer został skazany za molestowanie seksualne chłopca na pięć lat pozbawienia wolności w zawieszeniu i rok więzienia. Po opuszczeniu zakładu karnego nadal mordował. Jego ostatnia ofiara uciekła z domu mordercy i poinformowała policję.

Dahmer zmarł 28 listopada 1994. Christopher Scarver, współwięzień, z którym miał sprzątnąć łazienkę, uderzył Dahmera ciężarkiem w głowę. Dahmer zmarł w drodze do szpitala, na skutek uszkodzenia mózgu.

loader

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" na Netflix

Autorem serialu Netflixa "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" jest Ryan Murphy, twórca m.in. "American Horror Story". Mordercę zagrał Evan Peters. Produkcja jest dostępna tylko i wyłącznie na platformie Netflix.

Zobacz także: Leonardo DiCaprio wystąpi w "Squid Game"? Aktor jest łączony z hitem Netflixa

RadioZET.pl/spidersweb.pl/wikipedia.pl

Yellowjackets
5 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe Canal +