Zamknij

Serial "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" miał trafić w inne ręce? Amazon wygrał pojedynek

07.10.2022 16:08

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" to jedna z najważniejszych premier tej jesieni. Jak podaje portal swiatseriali.interia.pl - serial miał pierwotnie trafić w inne ręce. Mało brakowało, a Amazon Prime Video nie przygarnąłby produkcji pod swoje skrzydła.

Serial Władca Pierścieni Pierścienie Władzy
fot. Matt Grace/Prime Video/Materiały prasowe

Popularny serial miał trafić w inne ręce? Amazon wygrał z gigantami streamingowymi. Okazuje się, że droga do stworzenia serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" nie była łatwa. Jak podaje portal swiatseriali.interia.pl - o prawa do ekranizacji rywalizowały również dwie największe platformy - Netflix i HBO.

Zobacz także: "Pierścienie Władzy": gwiazdy "Władcy Pierścieni" bronią obsady serialu przed rasistami

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" miał trafić w inne ręce? Amazon wygrał pojedynek

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" to serial produkcji Amazon Prime Video. Jak się okazuje, o prawa do nakręcenia tytułu walczyły największe platformy streamingowe. HBO mieli odrzucić potomkowie Tolkiena, Netflix natomiast chciał stworzyć kilka odrębnych seriali, których akcja rozgrywałaby się w świecie "Władcy Pierścieni". Pojedynek wygrała platforma Amazon Prime Video. Pomimo tego, że Netflix proponował o wiele więcej pieniędzy.

Serial zbiera mieszane recenzje, jednak cieszy się wielkim zainteresowaniem widzów. Zdjęcia powstawały w Nowej Zelandii, kolejne sezony mają być jednak kręcone w studiu Amazona, co jest tłumaczone oszczędnościami.

loader

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy": ile odcinków powstanie?

Serial "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" od samego początku miał wyznaczoną konkretną ilość odcinków. Produkcja ma się składać z 5. sezonów. Twórcy podobno mają już zaplanowane zakończenie. Wszystkie odcinki trafią na Amazon Prime Video.

Zobacz także: Harlan Coben planuje kolejny serial w Polsce? To byłby hit

RadioZET.pl/Swiatseriali.interia.pl

Yellowjackets
5 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe Canal +