Zamknij

"Sandman": twórcy hitu Netflix zdradzili zakulisowy sekret. Fani tego nie dostrzegli

03.10.2022 13:26

Twórcy serialu "Sandman" postanowili zdradzić jedną z informacji dotyczącej powstawania hitu platformy Netflix. Widzowie nie byli świadomi, że oglądają efekty specjalne.

Sandman - Tom Sturridge - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Osoby odpowiadające ze efekty specjalne w serialu Netflix pod tytułem "Sandman", postanowiły zdradzić jak powstały ważne miejsca dotyczące postaci Kaina i Abla.

"Sandman": zakulisowy sekret hitu Netflix

Po latach oczekiwań w końcu udało się w satysfakcjonujący sposób przenieść oniryczny komiks Neila Gaimana na mały ekran. W sierpniu 2022 roku na Netflix trafił pierwszy sezon "Sandmana". Obecnie fani czekają na ciąg dalszy przygód Morfeusza.

Oczekiwania postanowili umilić twórcy, którzy zdradzili zaskakującą informację dotyczącą powstawania świata przedstawionego w produkcji. Jak podaje portal Den of Geek, Adam Coglan nadzorując efekty specjalne w "Sandmanie", zdradził, że tylko jeden z domów Kaina i Abla jest prawdziwy. W pierwszym odcinku serialu pokazano Dom Tajemnic, w którym mieszka Abel i Dom Sekretów należący do Kaina. Jeden z nich jest prawdziwym budynkiem znajdującym się w Tunbridge Wells w Anglii. Drugi został całkowicie wygenerowany komputerowo.

Drugi dom został stworzony przy użyciu CGI. Na miejscu wprowadziliśmy wiele dużych zmian w otoczeniu domu. Stamtąd podejmowaliśmy decyzje, jak blisko siebie mają stać domy i jaki kształt powinien mieć drugi z nich. Proces ten był połączeniem pracy działu artystycznego i inspiracji komiksami. Kiedy masz coś tak bogatego i wizualnego [jak komiks "Sandman"], prawie wcale nie potrzebujesz działu artystycznego. 

W serii komiksów "Sandman", Kain, Abel i ich domy po raz pierwszy pojawiają się na początku drugiego numeru stworzonego przez Gaimana i rysowanego przez Sama Keitha i Mike'a Dringenberga. Zarówno w serialu, jak i w komiksie Morfeusz odwiedza braci, aby odzyskać część swojej mocy.

"Sandman" sezon 2: kiedy premiera na Netflix?

Pierwszy sezon serialu składa się z 10 odcinków głównych i jednego dodatkowego. W rolach głównych wystąpili Tom Sturridge, (Morfeusz/Sen), Gwendolyn Christie (Lucyfer), Sanjeev Bhaskar (Kain), Asim Chaudhry (Abel), Charles Dance (Roderick Burgess), Vivienne Acheampong (Lucienne) oraz Boyd Holbrook (Koryntianin). W obsadzie znaleźli się też: Kirby Howell-Baptiste (Śmierć, siostra Snu), Mason Alexander Park (Pożądanie), Donna Preston (Rozpacz), Jenna Coleman (Johanna Constantine), Niamh Walsh (młoda Ethel Cripps), Joely Richardson (Ethel Cripps), David Thewlis (szalony John Dee) i Patton Oswalt (Matthew). Na razie Netflix nie potwierdził 2. sezonu "Sandmana", ale jest to zapewne kwestia czasu.

loader

RadioZET.pl/Den of Geek