Zamknij

"Sandman": Netflix zaprezentował, jak Tom Sturridge wygląda jako Sen [ZDJĘCIE]

13.05.2022 11:38

W sieci pojawiło się nowe zdjęcie z serialu Netflix "Sandman". Widzimy na nim Toma Sturridge'a w roli Morfeusza. Jak aktor prezentuje się jako kultowa postać z komiksów Neila Gaimana?

Mary Shelley - Tom Sturridge - kadr z filmu
fot. CAP/MFS/Capital Pictures/East News

"Sandman" to jeden z najbardziej wyczekiwanych nadchodzących seriali platformy Netflix. Twórcy po raz kolejny zaprezentowali, jak Tom Sturridge będzie wyglądał jako Sen. Tym razem w sieci pojawiło się zdjęcie w wysokiej jakości.

"Sandman": Tom Sturridge jako Sen na zdjęciu z serialu Netflix

Dzieło Gaimana stworzona dla DC Comics w latach 1989-1996 stała się pozycją kultową. Oniryczny klimat sprawia, że wielu fanów zastanawia się, czy twórcom serialu Netflix uda się uchwycić klimat komiksu.

Chociaż produkcja jest owiana tajemnicą, co jakiś czas twórcy uchylają jej rąbka, by pokazać materiały pochodzące z "Sandmana". Portal Entertainment Weekly zamieścił w sieci kadr z serialu, na którym widzimy odtwórcę protagonisty. Oto jak Sturridge prezentuje się jako Morfeusz.

Fotografia przedstawia aktora w czarnym, przypominającym płaszcz stroju i trzymającego słynny hełm, który jest jednym z jego trzech totemów mocy. Sugerowałoby to, że kadr pochodzi z drugiej połowy pierwszego sezonu serialu. Zdjęcie to nie wszystko. Dziennikarze EW mieli okazję porozmawiać z aktorem i Gaimanem na temat "Sandmana". Twórca komiksu, który czuwa również nad adaptacją Netflix, skomentował powstający serial.

Myślę, że osobiście widziałem 1500 castingów na Morfeusza. Nie wiem, ile widzieli [reżyserka castingu] Lucinda Syson i jej zespół. Po obejrzeniu wszystkich przesłuchań mogliśmy pójść do Netflix i powiedzieć: "To Tom. Wiemy, że to Tom".

Okres castingu wspomniał również odtwórca Snu.

To było całkowicie konieczne, ponieważ ta postać jest bardzo kochana przez fanów - przeze mnie bardziej niż przez kogokolwiek innego. To wymaga spędzenia z człowiekiem czasu, aby dowiedzieć się, czy może spełnić twoje marzenia, o tym kim on jest... Myślę, że "Sandman" przenika kulturę. Nawet imię Morfeusz, Król Snów, prześladowało mnie w młodości.

Wygląda więc na to, że fani komiksowego oryginału będą zadowoleni.

"Sandman": obsada, twórcy i data premiery na Netflix

Oprócz Toma Sturridge'a, w obsadzie zobaczymy Gwendolyn Christie (Lucyfer), Sanjeeva Bhaskara (Kain), Asima Chaudhry'ego (Abel), Charlesa Dance'a (Roderick Burgess), Vivienne Acheampong (Lucienne) oraz Boyda Holbrooka (Koryntianin). W pozostałych rolach zobaczymy: Kirby Howell-Baptiste (Śmierć, siostra Snu), Masona Alexandra Parka (Pożądanie), Donnę Preston (Rozpacz), Jennę Coleman (Johanna Constantine), Niamh Walsh (młoda Ethel Cripps), Joely Richardson (Ethel Cripps), Davida Thewlisa (szalony John Dee) i Pattona Oswalta (Matthew). Gaiman pełni rolę producenta wykonawczego. Producentami są również David S. Goyer i Allan Heinberg, który został również showrunnerem. Wśród reżyserów znaleźli się Jamie Childs, Andrés Baiz, Louise Hooper i Mike Barker. "Sandman" ma trafić na Netflix jeszcze w roku 2022. Dokładna data premiery nie jest jednak znana.

loader

RadioZET.pl/Entertainment Weekly