Zamknij

"Sandman": gwiazda "Gry o tron" jako Lucyfer w nowej zapowiedzi serialu Netflix [WIDEO]

19.05.2022 12:39

Netflix zaprezentował zapowiedź swoich nowości, w tym serialu "Sandman". Możemy w niej zobaczyć, jak znana z "Gry o tron" Gwendoline Christie prezentuje się jako Lucyfer.

Gwendoline Christie
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Fani "Sandmana" czekają z niecierpliwością na serial Netflix na podstawie kultowego komiksu Neila Gaimana. Platforma zaprezentowała swoje nadchodzące nowości w ramach Geeked Week 2022. Wśród nich pojawiły się nowe fragmenty nadchodzącego serialu. Widzimy w nich Gwendoline Christie w roli władczyni piekieł.

"Sandman": Gwendoline Christie jako Lucyfer w serialu Netflix

Netflix jakiś czas temu zapowiedział, że zamierza powołać do życia serialową wersję słynnego komiksu "Sandman". Chociaż to trudne zadanie, fani nie obawiają się porażki, ponieważ nad adaptacją czuwa sam Gaiman, a to, co do tej pory ukazywało się w zapowiedziach, sugeruje, że serial będzie spełnieniem marzeń czytelników historii Morfeusza.

Platforma Netflix ogłosiła tegoroczne wydarzenie Geeked Week. Z tej okazji na Twitterze zamieszczono zajawkę, w której wykorzystano fragmenty różnych produkcji serwisu, między innymi serialu "Stranger Things", czy filmu z Ryanem Reynoldsem "Projekt Adam". Nie zabrakło też zupełnie nowych fragmentów "Sandmana". 

"Snadmanowi" poświęcono dużą część materiału, prezentując na końcu jak Gwendoline Christie wygląda jako Lucyfer. Od kiedy ogłoszono, że gwiazda "Gry o tron" wcieli się w panią piekieł, fani byli ciekawi tego nieoczywistego angażu. Teraz mają okazję, by przekonać się, że aktorka rzeczywiście pasuje do roli.

Fani komiksowego "Sandmana" zapewne zauważyli, że serialowa wersja postaci granej przez Christie została oparta na występie z 4. numeru serii, kiedy Morfeusz zwiedza królestwo Lucyfera. Wygląd aktorki zapewne usatysfakcjonował fanów pierwowzoru, ponieważ Christie bardzo przypomina komiksową postać, w przeciwieństwie do tytułowego bohatera z serialu "Lucyfer", który również jest oparty na dziele Gaimana.

"Sandman": obsada, twórcy i data premiery na Netflix

Oprócz Gwendolyn Christie w obsadzie zobaczymy Toma Sturridge'a, (Morfeusz/Sen), Sanjeeva Bhaskara (Kain), Asima Chaudhry'ego (Abel), Charlesa Dance'a (Roderick Burgess), Vivienne Acheampong (Lucienne) oraz Boyda Holbrooka (Koryntianin). W pozostałych rolach zobaczymy: Kirby Howell-Baptiste (Śmierć, siostra Snu), Masona Alexandra Parka (Pożądanie), Donnę Preston (Rozpacz), Jennę Coleman (Johanna Constantine), Niamh Walsh (młoda Ethel Cripps), Joely Richardson (Ethel Cripps), Davida Thewlisa (szalony John Dee) i Pattona Oswalta (Matthew).

Gaiman pełni rolę producenta wykonawczego. Producentami są również David S. Goyer i Allan Heinberg, który został również showrunnerem. Wśród reżyserów znaleźli się Jamie Childs, Andrés Baiz, Louise Hooper i Mike Barker. "Sandman" ma trafić na Netflix jeszcze w roku 2022. Dokładna data premiery nie jest jednak znana. Geeked Week 2022 odbędzie się w dniach 6-10 czerwca.

loader

RadioZET.pl/Netflix/Twitter