Zamknij

"Squid game" wydarzyło się naprawdę: w Abu Dhabi zorganizowano rozgrywkę rodem z serialu Netflixa

13.10.2021 14:35

"Squid game" Netflixa tak zawładnął wyobraźnią odbiorców, że w Abu Dhabi odbyła się autentyczna rozgrywka rodem z serialu. Co wiemy o wydarzeniu?

"Squid game" wydarzyło się naprawdę: w Abu Dhabi zorganizowano rozgrywkę rodem z serialu Netflixa
fot. YOUNGKYU PARK/ materiały prasowe Netflix

"Squid game" to już oficjalnie największy hit Netflixa. Koreański serial platformy pobił dotychczasowy rekord oglądalności, deklasując takie produkcje, jak "Wiedźmin", "Bridgertonowie" i "Lupin". Tymczasem w Abu Dhabi odbyła się prawdziwa gra inspirowana serialem. Zapewniono jednak, że obeszło się bez mordowania uczestników.

loader

"Squid game": w Abu Dhabi odbyła się prawdziwa rozgrywka rodem z serialu Netflixa

Jak donosi portal Insider, oddział Centrum Kultury Koreańskiej w Abu Dhabi podjął się organizacji gry rodem ze "Squid game". Śmiałkowie wzięli udział w rozgrywkach, które mogliśmy śledzić w serialu Netflixa, jednak naniesiono pewne konieczne modyfikacje. Jedną z nich jest - rzecz jasna - metoda eliminacji uczestników. Ci nie byli bowiem zabijani.

Fani "Squid game", pragnący spróbować swoich sił w grach typu "Czerwone, Zielone", musieli najpierw przejść test wiedzy na temat serialu. W ten właśnie sposób wyłoniono szczęśliwą 30-stkę, która wzięła udział w rozgrywkach. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie 15-osobowe grupy, w ramach których przyszło im współpracować.

Obsługa wydarzenia odziana była w ikoniczne czerwone stroje z serialu, zaś uczestnicy wystąpili w specjalnych koszulkach sygnowanych logiem "Squid game". Zmianie uległa jednak także nagroda. Zamiast 45,6 miliarda wonów do wygrania był personalizowany komplet dresów, w których paradowali bohaterowie serialu

Dyrektor Centrum Kultury Koreańskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podkreślił, że pragną w ten sposób wypromować nie tylko serial Netflixa, ale także wszelkie aspekty kultury koreańskiej

Mam nadzieję, że popularność "Squid Game" przyczyni się do rozpowszechnienia również innych aspektów koreańskiej kultury, takich jak Hangeul, taekwondo, czy koreańskie seriale i filmy.

RadioZET.pl/Insider.com/Indianexpress.com