Zamknij

"Squid Game" Netflixa demoralizuje młodzież? Szkoły biją na alarm

11.10.2021 15:56

"Squid Game" wywołuje kolejne kontrowersje. Najnowszy hit Netflixa zaniepokoił nauczycieli, którzy postanowili podjąć odpowiednie działania. Serial zostanie zakazany?

"Squid Game" Netflixa demoralizuje młodzież? Szkoły biją na alarm
fot. YOUNGKYU PARK/ materiały prasowe Netflix

Netflix znów ma problemy? Najnowszy hit platformy - "Squid Game" - zmusił brytyjskich i belgijskich nauczycieli do działania, po tym, jak uczniowie zaczęli... naśladować wydarzenia przedstawione w serialu. No cóż, przynajmniej w pewnym stopniu.

"Squid Game" Netflixa demoralizuje młodzież? Szkoły biją na alarm

"Squid Game" to koreański serial Netflixa, który jest obecnie najchętniej oglądaną produkcją serwisu w aż 90 krajach. Opowieść o grupie finansowych wykolejeńców, którzy biorą udział w brutalnej grze, gdzie stawką jest ich życie, ale także miliardy wonów, cieszy się zarówno coraz większą sławą, jak i niesławą. 

Zobacz także

Najpierw pojawił się pozew południowokoreańskiej firmy SK Broadband, która zarządzała od Netflixa ok. 23 mln dolarów zapłaty z powodu wzmożonego ruchu w sieci. Następnie okazało się, że w jednej ze scen pokazano autentyczny numer telefonu pewnego mężczyzny, który w następstwie zaczął być nękany przez nadgorliwych fanów "Squid Game". Włodarze platformy zmuszeni więc byli usunąć rzeczone ujęcie z serialu. Teraz zaś nauczyciele brytyjskich i belgijskich szkół zaalarmowali, że produkcja ma negatywny wpływ na odbiorców.

Jak podaje serwis Mirror, młodzież w Wielkiej Brytanii zażądała zorganizowania w szkołach zawodów opierających się na grach przedstawionych w "Squid Game". Nauczycieli przeraził fakt, iż ich podopieczni oglądają tak brutalne produkcje i w efekcie wystosowano serię listów do rodziców. W ich treści znalazło się żądanie, by uniemożliwili oni swoich pociechom oglądanie nowego hitu Netflixa, a także groźba - w przypadku niezastosowania się do wytycznych, wyciągnięte zostaną konsekwencje. 

Zobacz także

Belgijskie szkoły zastosowały nieco inne środki, choć zmierzyły się ze znacznie poważniejszym problemem. Uczniowie zaczęli bowiem organizować zabawy rodem ze "Squid Game" na własną rękę... bijąc wyeliminowanych uczestników. Placówki, w których doszło do tego rodzaju incydentów, postanowiły zorganizować dodatkowe zajęcia, podczas których edukują swoich podopiecznych na temat agresji i przemocy (również tej w sieci). Poruszono też tematykę innych zachowań społecznie nieakceptowalnych, a także sięgania po produkcje przeznaczone wyłącznie dla widzów dorosłych (zgodnie z informacją zamieszczoną w serwisie Netflix, "Squid Game" dozwolone jest od 15. roku życia).

loader

RadioZET.pl/Mirror.co.uk