Zamknij

Ryszard Kotys nie żyje. "Paździoch" ze "Świata według Kiepskich" miał 88 lat

28.01.2021 10:42
Ryszard Kotys
fot. Adam Jankowski/REPORTER/East News

Ryszard Kotys nie żyje. Legendarny "Paździoch" ze "Świata według Kiepskich" zmarł w wieku 88 lat. Aktor od wielu miesięcy ciężko chorował. Smutną informację przekazał Polsat News.

Ryszard Kotys nie żyje. Smutną wiadomość przekazał portal Polsat News. Aktor odszedł 28 stycznia 2021 roku. Od wielu miesięcy chorował, z tego powodu wycofał się z życia medialnego. Widzowie przede wszystkim zapamiętają go jako Mariana Paździocha z serialu "Świat według Kiepskich", który jest emitowany na antenie Polsatu od 1999 roku.

Zobacz także: Ryszard Kotys nie żyje. Oto kultowe cytaty "Paździocha" ze "Świata według Kiepskich" [LISTA]

Ryszard Kotys nie żyje. "Paździoch" ze "Świata według Kiepskich" miał 88 lat

Ryszard Kotys nie żyje. Jak podaje Polsat News - aktor odszedł w nocy 28 stycznia 2021 roku. Od wielu miesięcy ciężko chorował, z tego powodu jakiś czas temu postanowił wycofać się z pracy w teatrze oraz filmach, jednak nie rezygnował z angażu w popularnym serialu "Świat według Kiepskich". Wcielał się w nim w Mariana Paździocha, złośliwego sąsiada Ferdynanda Kiepskiego.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka miesięcy temu zmarł Dariusz Gnatowski, jedna z najpopularniejszych gwiazd "Świata według Kiepskich". Aktor miał 59 lat.

I to właśnie z popularnym serialem jest najbardziej kojarzony przez widzów. Ryszard Kotys zajmował się także dubbingiem, był reżyserem i scenarzystą. W 1953 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie. Był związany m.in. z Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Występował także w takich produkcjach jak "Erratum", "Kingsajz", "Bogowie" czy "Kogel-mogel"

Jego kariera trwała ponad 65 lat. Przez ten czas zagrał w ponad 150 filmach i 40 serialach. Za swoje zasługi dla kultury w 1999 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Był dwukrotnie żonaty, osierocił dwóch synów.

Zobacz także: Jean-Pierre Bacri nie żyje. Uznany francuski aktor miał 69 lat 

RadioZET.pl/Polsatnews.pl