Zamknij

"House of Cards" po rosyjsku. Powstaje serial o tym, jak Putin doszedł do władzy

19.05.2022 07:53

Jak Putin został prezydentem Rosji? Ukraiński filmowiec zapowiedział, że pokaże tę drogę w serialu opartym na głośnej książce "Wszyscy ludzie Kremla", który jest opisywany jako rosyjskie "House of Cards". 

Władimir Putin
fot. ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Bestsellerowa książka Michaiła Zygara "Wszyscy ludzie Kremla" zostanie zekranizowana w formie serialu w stylu "House of Cards". Za produkcję odpowie ukraiński producent Aleksander Rodnianski.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Rosyjskie "House of Cards": powstaje serial o Putinie

Od końca lutego 2022 roku trwa inwazja Rosji na Ukrainę. W wyniku bezprecedensowego ataku rozpoczętego przez wojska Władimira Putina, z ziemią zrównano wiele ukraińskich miejscowości i miast, zabito kilka tysięcy osób, w tym kobiety i dzieci, a także dokonano wielu barbarzyńskich czynów, które wydawać by się mogło, w Europie nie mają racji bytu.

Nic więc dziwnego, że Putin stał się wrogiem numer jeden większości świata. Jednocześnie postać dyktatora fascynuje. Jak podaje Variety, Aleksander Rodnianski - reżyser, producent i potentat medialny, zajmie się przeniesieniem na małe ekrany książki "Wszyscy ludzie Kremla" dziennikarza Michaiła Zygara. W nadchodzącej produkcji zobaczymy, jak nic nieznaczący oficer KGB staje się najpotężniejszym człowiekiem w Rosji. 

Rodnianski skomentował nadchodzącą produkcję, porównując ją do hitu platformy Netflix - serialu "House of Cards".

Serial pokaże nie tylko machinacje różnych graczy. W swej istocie historia prześledzi ewolucję umysłu Putina. (...) "Wszyscy ludzie Kremla" pokażą międzynarodowej publiczności, jak krok po kroku umysł Putina rozpływał się w teoriach spiskowych i jak osoby skupione wokół niego wykorzystywały jego głębokie lęki i nieufność do zachodnich wartości, które zawsze uważał za cyniczne kłamstwa.

Serial na podstawie "Wszystkich ludzi Kremla" zostanie powołany do życia przez firmę producencką Rodnianskiego AR Content, która mieści się w Los Angeles. Na razie nie znamy daty premiery produkcji.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

Aleksander Rodnianski: kim jest filmowiec?

Rodnianski jest jednym z najbardziej znanych ukraińskich twórców filmowych. Stworzył takie produkcje, jak "Lewiatan" czy "Niemiłość", które zostały docenione na festiwalach filmowych na całym świecie. Założył też ukraińską stację telewizyjną 1+1, a także rosyjską spółkę CTC Media. W ciągu swojej kariery wyprodukował ponad 30 filmów i 20 seriali. Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, odpowiedzialnej za przyznawanie Oscarów. Od początku wojny w Ukrainie potępiał działania Rosji.

loader

RadioZET.pl/Variety