Zamknij

Roger E. Mosley nie żyje. Gwiazdor "Magnum" miał 83 lata

08.08.2022 08:00
Magnum: Roger E. Mosley, Tom Selleck - kadr z serialu
fot. CBS/materiały pasowe

Zmarł Roger E. Mosley - amerykański aktor filmowy i telewizyjny, który zasłynął rolą w kultowym serialu "Magnum". Miał 83 lata. Co było przyczyną śmierci?

7 sierpnia 2022 roku odszedł Roger E. Mosley. Był amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym, reżyserem i scenarzystą. Zmarł w wieku 83 lat.

Roger E. Mosley nie żyje

Jak podaje The Hollywood Reporter, Mosley zmarł w ośrodku Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. Do zgonu doszło na skutek wypadku samochodowego z dnia 4 sierpnia 2022 roku. Aktor został sparaliżowany od ramion w dół. Zmarł 3 dni później.

Roger E. Mosley urodził się 18 grudnia 1938 roku w Los Angeles. Ukończył Jordan High School. Karierę aktorską rozpoczął w roku 1971, występując w serialach jak "Longstreet" i "Cannon". Pierwszym filmem telewizyjnym z jego udziałem była komedia "The Living End", a kinowym, dramat kryminalny "Nowi centurioni" - oba powstałe w 1972 roku.

Ponadto Mosley grał w takich tytułach, jak "Hickey i Boggs", "The Sixth Sense", "Zabójca", "Sweet Jesus, Preacherman", "Terminal Island", "Detektyw McQ", "Kung Fu", "Ulice San Francisco", "Kojak", "Szeryf McCloud", "Niedosyt", "Prywatny detektyw Jim Rockford", "Największy", "Pół pary", "Niedźwiedź pana Adamsa", "Starsky i Hutch", "Korzenie: Następne pokolenia", "Niebezpieczna zatoka", "Statek miłości", "Związek przeszczepionych serc", "Obsesja namiętności", "Śmiertelny pięciobój", "RoboCop", "Nigdy nie mów kocham", "Listy od zabójcy", "Strażnik Teksasu", czy "Bez pardonu".

Sławę zapewniła mu rola Theodore'a "TC" Calvina z serialu "Magnum" - przyjaciela głównego bohatera granego przez Toma Sellecka. Mosley zagrał w 158 odcinkach produkcji. Był też reżyserem i scenarzystą jednego z epizodów hitu. W drugiej dekadzie XXI wieku przeszedł na emeryturę. Powrócił jednak do zawodu w 2019 roku, by wystąpić w dwóch odcinkach serialu "Magnum: Detektyw z Hawajów", będącego rebootem kultowego oryginału. Była to ostatnia rola Mosleya. Aktor wystąpił łącznie w 70 tytułach.

Przez ponad 60 lat był mężem Antoinette Laudermilk. Doczekali się trójki dzieci.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter