Zamknij

"Ród smoka": nowa obsada skonfundowała widzów. Co wydarzy się w 6. odcinku serialu HBO Max?

20.09.2022 11:17

6. odcinek serialu "Ród smoka" to zmiana części obsady i duży skok czasowy w fabule. Niektórzy widzowie są zdumieni nagłym zwrotem w hicie HBO Max.

Ród smoka - Emma D’Arcy, Milly Alcock - kadr z serialu HBO Max
fot. HBO Max/materiały prasowe

Druga połowa "Rodu smoka" będzie różnić się od pierwszej. Przede wszystkim nastąpi zmiana części obsady. Fabuła przeniesie się też o kilka lat do przodu. Zapowiedź 6. odcinka hitu HBO Max skonsternowała niektórych widzów.

"Ród smoka": odcinek 6 - co wydarzy się w serialu HBO Max?

Fanatycy "Gry o tron" odliczający dni do premiery "Rodu smoka" oraz osoby, które czytały książkowy pierwowzór, czyli "Ogień i krew" George'a R.R. Martina, zapewne są przygotowani na nadchodzące zmiany w serialu HBO. Nie każdy jednak interesuje się rodem Targaryen i samym serialem na tyle, by być gotowym na zwrot, który zmieni trochę oblicze drugiej połowy "Rodu smoka". 

Krwawy 5. odcinek serialu był swego rodzaju zakończeniem niektórych wątków i wprowadzeniem do ciągu dalszej opowieści. Fani którzy obejrzeli poniższą zapowiedź, mogli poczuć zakłopotanie.

Największa zmiana to oczywiście nowa aktorka, która wciela się w królową Alicent. Do tej pory młodszą wersję postaci grała Emily Carey. Od 6. odcinka "Rodu smoka" w tej roli zobaczymy Olivię Cooke. To nie jedyna nowa twarz w obsadzie. Podobny los czekał księżniczkę Rhaenyrę, którą dotychczas grała Milly Alcock. Teraz w bohaterkę wcieli się Emma D'Arcy. Wszystko dlatego, że widzów 6. odcinka czeka skok w czasie, który wyniesie 10 lat. W nowych odcinkach pojawi się też Tom Glynn-Carney, który wcielił się w nastoletniego Aegona II. Poznamy też inne dzieci obu bohaterek.

W kolejnych odcinkach zadebiutują też zupełnie nowe smoki, między innymi Vermax i Vhagar. Oprócz tego oczywiście nie zabraknie kolejnych dworskich intryg i zaskakujących interakcji między bohaterami "Rodu smoka".

"Ród smoka": kiedy premiera kolejnych odcinków?

Kolejny odcinek "Rodu smoka" trafi na platformę HBO Max już 26 września 2022 roku. W rolach głównych wystąpili Paddy Considine, Emma D’Arcy, Milly Alcock, Olivia Cooke, Emily Carey, Matt Smith, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel i Graham McTavish.

loader

RadioZET.pl/HBO Max/YouTube