Zamknij

"Ród smoka": George R.R. Martin opowiada o czym jest nowy serial HBO [WIDEO]

08.08.2022 09:20
Ród smoka: Emma D’Arcy i Matt Smith - kadr z serialu HBO
fot. Ollie Upton/HBO Max/THA / Avalon/Photoshot/East News

"Ród smoka" to nadchodzący prequel "Gry o tron". Stacja HBO przygotowała specjalny materiał, w którym sam George R.R. Martin tłumaczy zawiłości fabuły serialu.

Do premiery serialu "Ród smoka" zostało kilkanaście dni. Niebawem prequel "Gry o tron" trafi na platformę HBO Max. O czym opowiada fabuła produkcji? Do swojego świata widzów postanowił wprowadzić George R.R. Martin - autor powieści na podstawie których powstały "Gra o tron" i "Ród smoka".

"Ród smoka": o czym jest nowy serial HBO?

"Gra o tron" jest niekwestionowanym hitem HBO i jednym z najpopularniejszych seriali fantasy w historii telewizji. Nic więc dziwnego, że po zakończeniu produkcji, zdecydowano się kontynuować historię Westeros w kolejnych produkcjach. Jedną z nich jest nadchodzący wielkimi krokami spin-off i prequel w jednym, pod tytułem "Ród smoka".

Na oficjalnym kanale YouTube "Gry o tron" pojawił się ponad 5-minutowy materiał, w którym George R.R. Martin tłumaczy zawiłości stworzonego przez siebie świata i opowiada, o czym będzie "Ród smoka". Wypowiedzi pisarza są przeplatane animowanymi ilustracjami, dzięki czemu historia snuta przez Martina jest łatwiejsza w odbiorze.

Martin tłumaczy więc nie tylko, kiedy rozgrywa się akcja serialu, ale również podaje szczegółowe dane na temat historii rodu Targaryenów. To właśnie oni - protoplaści Daenerys z "Gry o tron", stanowią centrum wydarzeń "Rodu smoka". Fabuła produkcji HBO została oparta na książce "Ogień i krew", będącej kroniką powstania i upadku Targaryenów - jedynego rodu władców, który przeżył Zgubę Valyrii. Akcja rozgrywa się 300 lat przed wydarzeniami ukazanymi w "Grze o Tron".

"Ród smoka": kiedy premiera na HBO Max?

10-odcinkowa produkcja trafi na platformę HBO Max już 22 sierpnia 2022 roku. W rolach głównych wystąpili Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Milly Alcock, Emily Carey, Graham McTavish, Ryan Corr, Jefferson Hall, David Horovitch, Matthew Needham, Bill Patterson, Gavin Spokes, Wil Johnson, John Macmillan, Savannah Steyn, oraz Theo Nate. Za "Ród smoka" odpowiadają Ryan Condal, Miguel Sapochnik, Vince Gerardis, Sara Lee Hess oraz sam Martin.

RadioZET.pl/YouTube