Zamknij

"Rodu smoka" nie da się oglądać? Widzowie krytykują zbyt ciemne sceny

05.10.2022 11:49

"Ród smoka" budzi ogromne emocje. Fani serialu zarzucają twórcom poważny mankament, jakim są zbyt ciemne sceny. Widzowie uważają, że przez to serial bardzo trudno się ogląda. HBO odpowiada na krytykę.

Ród smoka
fot. Materiały prasowe HBO

"Ród smoka" ma zbyt ciemne sceny? HBO co tydzień publikuje nowe odcinki "Rodu smoka". Jest to historia osadzona w świecie "Gry o tron", przez to często porównywana do kultowego serialu HBO. Widzowie narzekają na zbyt ciemne sceny, przez które bardzo źle się ogląda produkcję. HBO postanowiło odpowiedzieć na te zarzuty.

Zobacz także: "Ród smoka" bez producentki wykonawczej. Co dalej z serialem HBO i czy wpłynie to na 2. sezon?

"Ród smoka" ma zbyt ciemne sceny? HBO odpowiada na krytykę widzów

"Ród smoka" na dobre rozgościł się wśród cenionych produkcji HBO. Serial budzi ogromne emocje, między innymi ze względu na to, że jest nieustannie porównywany do "Gry o tron". Najnowszy, siódmy odcinek, wywołał spore kontrowersje. Na twórców spadła krytyka po tym, jak jedna ze scen została nakręcona niemal w ciemności. Fani twórczości George'a R.R. Marina, uważają, że niewiele można zobaczyć, a taki montaż utrudnił odbiór epizodu.

Jak podaje portal eurogamer.pl - HBO odpowiedziało na te zarzuty na Twitterze, tłumacząc, że był to celowy zabieg.

Przyciemnione oświetlenie tej sceny było celową kreatywną decyzją twórców - można przeczytać.

Warto wspomnieć, że podobne zarzuty dotyczył odcinka "Długa noc" w serialu "Gra o tron". Co ciekawe, za tymi epizodami stoi jedna osoba - Miguel Sapochnik. Jakiś czas temu informowaliśmy jednak, że twórca zdecydował się pożegnać z tytułem "Ród smoka" i nie będzie pracował przy drugim sezonie.

"Ród smoka": kiedy i gdzie oglądać serial?

Serial "Ród smoka" jest emitowany co tydzień, w każdy poniedziałek, na antenie HBO. Serial można oglądać również na platformie HBO Max, gdzie umieszczone są też wszystkie sezony "Gry o tron".

loader

Zobacz także: HBO MAX: październik 2022: Lista nowości. Jakie filmy i seriale zobaczymy na platformie VOD? [LISTA]

RadioZET.pl/variety.com/eurogamer.pl

Najlepsze seriale na HBO Max 2022 rok
9 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO Max