Zamknij

"Ród smoka": fetysz bohatera hitu HBO zszokował widzów bardziej niż kazirodztwo

20.10.2022 12:45

W 9. odcinku "Rodu smoka" pojawiła się kontrowersyjna scena. Okazało się, że królowa Alicent wykorzystała słabość do kobiecych stóp Larysa. Widzowie byli w szoku.

Ród smoka - Matthew Needham - kadr z serialu HBO Max
fot. HBO MAx/materiały prasowe

Przedostatni odcinek 1. sezonu "Rodu smoka" sprawił poruszenie pośród widzów. Jeden z bohaterów okazał się fetyszystą, a scena, której zostało to pokazane, wzbudziła niesmak wielu fanów spin-offu "Gry o tron".

"Ród smoka": fetysz stóp Larysa z serialu HBO

"Gra o tron" przyzwyczaiła widzów do dość szokujących zachowań bohaterów. Trup słał się gęsto - postacie były pozbawiane życia w bardzo kreatywny i brutalny sposób, a na domiar tego pojawiały się różne dewiacje seksualne z kazirodztwem i gwałtami na czele. Chociaż mogłoby się wydawać, że "Ród smoka" niczym nie zaskoczy fanów adaptacji książek George'a R.R. Martina, 9. odcinek serialu HBO Max dokonał niemożliwego.

W jednej ze scen widzimy, że Larys Stong (Matthew Needham) - do tej pory wierny poddany królowej Alicent Hoghtower (Olivia Cooke), przejawia skłonności podofilskie - dość popularny fetysz wśród populacji ludzi. Chodzi o seksualne doznania płynące z kontaktu fizycznego, widoku lub fantazji na temat stóp (głównie kobiecych). Alicent w pewnym momencie zdejmuje pończochy i kładzie bose stopy na blacie stołu. Jak nietrudno się domyślić z dalszego rozwoju sytuacji, to swego rodzaju wynagrodzenie dla usłużnego Larysa, który zaczyna masturbować się na widok stóp swojej królowej.

Więc... doszło do cumfeetu [dojścia na stopy - przyp. red.].

Mimo że w "Grze o tron" i "Rodzie smoka" rozgrywały się o wiele bardziej kontrowersyjne sytuacje, internauci szybko podchwycili temat, robiąc ze sceny bazę pod memy.

Wiedzieliście? Ser Larys Strong jest pradziadkiem słynnego reżysera Quentina Tarantino.

Nie mogło zabraknąć wspomnienia o najbardziej znanym fetyszyście stóp w popkulturze - Quentinie Tarantino, który nie kryje się ze swoimi upodobaniami, eksponując w swoich filmach bardzo często bose kobiece stopy.

Fetysz stóp: kim są "stópkarze"?

To dość interesujące, że ze wszystkich praktyk seksualnych pokazywanych w serialach opartych na twórczości Martina aż takie kontrowersje wywołała podofilia. Seksuologowie są zgodni, że dopóki osoby biorące udział w stosunku polegającym na czynnościach seksualnych ze stopami jednego z partnerów nie mają z nimi problemu, fetysz stóp nie jest niczym groźnym. Nie jest to więc zaburzenie, o ile stopy nie są jedynym obiektem dającym fetyszyście satysfakcję seksualną.

W polskim internecie ostatnimi czasy można natknąć się na określenie "stópkarz" - jest to żartobliwe słowo na fetyszystę stóp, które często pojawia się w memach na ten temat. Można więc śmiało powiedzieć, że Larys jest "stópkarzem", mimo że w scenie która pojawiła się w "Rodzie smoka" pojawia się element przemocy seksualnej - królowa nie czerpie radości z faktu, że jej sługa onanizuje się, patrząc na jej stopy. Prawdopodobnie ten fakt sprawił, że scena wywołała wiele kontrowersji, ponieważ ponownie mamy do czynienia z uprzedmiatawianiem kobiet w świecie "Gry o tron". Jest to również fragment krzywdzący, bo ukazujący podofili jako niezrównoważonych zboczeńców, którzy dla kobiecej stopy, są w stanie zrobić wszystko.

"Ród smoka": finał 1. sezonu - kiedy premiera?

Czym zaskoczy nas finał 1. sezonu nowego hitu HBO? Dowiemy się niebawem. 10 odcinek "Rodu smoka" zadebiutuje na platformie HBO Max już 24 października 2022 roku. W rolach głównych wystąpili Paddy Considine, Emma D’Arcy, Milly Alcock, Olivia Cooke, Emily Carey, Matt Smith, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel i Graham McTavish.

loader

RadioZET.pl/WP.pl Film/Twitter