Zamknij

"Ród smoka": Żelazny tron trafił do Polski! Poczuj się jak bohater serialu HBO Max

19.09.2022 12:47

Na krakowskim Wawelu pojawiła się ekspozycja dla fanów serialu "Ród smoka". Można nie tylko zasiąść na Żelaznym tronie, ale również spotkać smoki Targaryenów. 

Ród smoka - Matt Smith - kadr z serialu HBO Max
fot. Capital Pictures/East News

Fani "Rodu smoka" pod koniec września 2022 roku będą oblegać Zamek Królewski na Wawelu. Do Krakowa przyjechał Żelazny tron. Pojawiło się też kilka innych atrakcji stworzonych specjalnie dla miłośników hitu HBO.

Żelazny tron z "Rodu smoka" w Krakowie: gdzie jest i kiedy można zobaczyć?

"Ród smoka" to niekwestionowany lider seriali HBO Max i godny następca "Gry o tron". Nic więc dziwnego, że produkcja ma tylu wiernych fanów na całym świecie.

Z tego powodu platforma HBO Max przygotowała specjalną niespodziankę dla polskich widzów "Rodu smoka", o czym poinformowała w mediach społecznościowych. Na Instagramie serwisu pojawiła się informacja, która zainteresuje zapewne wszystkie osoby fascynujące się światem stworzonym przez George'a R.R. Martina.

Na Facebooku pod TYM LINKIEM jest z kolei dostępne wydarzenie, w którym opisano wszystkie szczegóły dotyczące akcji.

Poczuj moc ognistego rodu, zasiadając na Żelaznym Tronie i zobacz czaszkę Baleriona - największego ze stworów Targaryenów. Odkryj, co chowa się w jaskiniach smoczego gniazda i stań oko w oko z ryczącym potworem… Bądź z nami, gdy na Wawelu zapanuje ogień!

Atrakcja będzie dostępna w dniach 19-25 września 2022 roku na tarasie Zamku Królewskim na Wawelu. To właśnie tam stoi kultowy Żelazny tron, na którym fani serialu mogą nie tylko zasiąść, ale również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To jednak nie wszystko. Przedstawiciele HBO Max nie wybrali Krakowa przez przypadek. Miasto oprócz zamku królewskiego z "Rodem smoka" łączy coś jeszcze. Chodzi oczywiście o słynnego smoka wawelskiego, który miał zamieszkiwać grotę wzgórza.

Fani serialu oprócz rodzimego legendarnego gada, mogą też natknąć się na ślady pupilów Targaryenów - czaszkę Baleriona - największego ze smoków królewskiego rodu, a także smocze jaja. Gniazdo, w którym znajdują się jaja, umieszczono w Smoczej Jamie, po której oprowadzają treserzy i opiekunowie ziejących ogniem bestii. To oczywiście nie wszystkie atrakcje przygotowane dla fanów "Rodu smoka", którzy mają tydzień, by je zobaczyć. Ekspozycja jest otwarta od 19 do 25 września - w poniedziałek od 12:00 do 20:00 a od wtorku do niedzieli od 10:00 do 20:00.

"Ród smoka": kiedy premiera kolejnych odcinków?

Kolejny odcinek "Rodu smoka" trafi na platformę HBO Max już 26 września 2022 roku. W rolach głównych wystąpili Paddy Considine, Emma D’Arcy, Milly Alcock, Olivia Cooke, Emily Carey, Matt Smith, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel i Graham McTavish.

loader

RadioZET.pl/HBO Max/Instagram/Facebook