Zamknij

"Ród smoka": pedofilska scena oburzyła widzów serialu HBO. "Zaczęli pokazywać po***ane rzeczy"

31.08.2022 12:11

W drugim odcinku serialu "Ród smoka" pojawił się fragment, który nie spodobał się wielu widzom. Chodzi o moment, w którym 12-latka chce wyjść za o wiele starszego mężczyznę.

Ród smoka: Paddy Considine, Nova Mosé-Foueillis - kadr z serialu HBO
fot. HBO Max/materiały prasowe

"Ród smoka" ponownie wzbudza kontrowersje. Tym razem za sprawą pedofilsko-kazirodczych momentów w drugim odcinku. 12-letnia bohaterka ma w nich zamiar wyjść za o wiele starszego króla.

"Ród smoka": serial HBO ponownie oburzył widzów

Nie słabną głosy oburzenia premierowym odcinkiem "Rodu smoka" - spin-offu "Gry o tron", w którym pojawiła się makabryczna scena porodu, a już na tapet wzięty został kolejny fragment w serialu. Wygląda na to, że nawet przyzwyczajeni do okrucieństwa i przemocy widzowie serii nie umieją przejść obojętnie wobec scen o charakterze pedofilskim.

Co ciekawe nowy kontrowersyjny fragment "Rodu smoka" wynika bezpośrednio z poprzedniego. Król Viserys (Paddy Considine) po śmierci swojej żony, którą zabił cesarskim cięciem, szuka sobie nowej wybranki. Pojawiają się dwie kandydatki - nastoletnia Alicent (Emily Carey) oraz... Laena (Nova Mosé-Foueillis), która ma tylko 12 lat, a charakteryzacja aktorki sprawia, że wygląda o wiele młodziej. Dziewczynka stara się przekonać władcę, że będzie idealną żoną. Obiecuje, że da mu wiele dzieci. Dodatkowy niesmak wywołuje fakt, że Laena jest córką Corlysa Velaryona, męzczyzny spokrewnionego z Viserysem, więc dochodzi do tego wątek kazirodczy. 

Na Twitterze można znaleźć wiele krytycznych wpisów dotyczących fragmentu 2. odcinka "Rodu smoka".

Bez względu na to, kogo król wybrał na nową żonę, spędzi miesiąc miodowy na wyspie Epsteina.
To dopiero 2. odcinek, a w "Rodzie smoka" już zaczęli pokazywać po***ane rzeczy.
Laena jest dzieckiem!
Odcinek 2 "Rodu smoka" pokazuje kolejną niepokojącą parę z 12-letnią Laeną Velaryon.
Laena jest w książkach starsza niż Rhaenyra. Dlaczego robią z niego oblecha? Postarzali Rhaenyrę, więc dlaczego sprawili, że Laena wyglądała jak 9-latka? To po prostu super obrzydliwe.
W drugim odcinku "Domu smoka" pojawia się rozmowa króla Viserysa na temat ślubu z Laeną (dosłowne dziecko) i o raju, na Twitterze będzie się działo.

Jedna z użytkowniczek zauważyła, że bohaterka w książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina, na której bazuje serial HBO, była trochę starsza, niż ukazano to w adaptacji. Prawdopodobnie to kolejny sposób na to, by ukazać króla Viserysa jako niegodziwca. Inna internautka bierze oczywiście pod uwagę, że w średniowieczu, na którym bazuje świat stworzony przez Martina, dochodziło do tego rodzaju małżeństw, ale nadal nie rozumie, co miało na celu ukazanie całej sytuacji w "Rodzie smoka". Tym bardziej że finalnie władca decyduje się (na szczęście dla 12-latki) poślubić Alicent.

"Ród smoka": kiedy premiera kolejnych odcinków?

Czy w kolejnych odcinkach nowego hitu HBO pojawią się inne kontrowersyjne sceny? A może okaże się, że zmiany dotyczące innego ukazywani postaci kobiecych, które obiecywali twórcy będą obecne w kolejnych odcinkach 1. sezonu. O tym przekonamy się wkrótce. 3. odcinek "Rodu smoka" trafi na platformę HBO Max już 4 września 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Twitter