Zamknij

"Ród smoka": gwiazdor serialu HBO narzeka na za dużo scen seksu

09.08.2022 10:38
Fabian Frankel, Matt Smith
fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

W serialu "Ród smoka" - prequelu "Gry o tron", również nie zabraknie scen seksu. Potwierdził to Matt Smith - jeden z gwiazdorów nadchodzącej produkcji HBO.

Premiera serialu "Ród smoka" zbliża się wielkimi krokami. Aktor Matt Smith podgrzał atmosferę ostatnim wywiadem, w którym stwierdził, że w jego odczuciu w prequelu "Gry o tron" jest za dużo scen seksu.

"Ród smoka": Matt Smith o scenach seksu w nowym serialu HBO

"Gra o tron" słynęła z kilku charakterystycznych elementów, przede wszystkim zaskakujących śmierci bohaterów (często głównych) oraz dość obrazowych scen seksu. Obie te części składowe adaptacji "Pieśni lodu i ognia" pojawiały się bardzo często w serialu HBO. Oczywiście nie zabraknie ich w nadchodzącym prequelu pod tytułem "Ród smoka". A przynajmniej tego drugiego elementu.

Matt Smith, który wciela się w nieprzewidywalnego, budzącego strach Daemona Targaryena - brata króla Viserysa I Targaryena, udzielił niedawno wywiadu magazynowi Rolling Stone. Aktor został zapytany o sceny seksu w "Rodzie smoka".

Jeśli o mnie chodzi, jest ich trochę za dużo. Zastanawiasz się: "Czy potrzebujemy kolejnej sceny seksu?". A oni mówią: "Tak, robimy". Myślę, że musisz zadać sobie pytanie: "Co robisz?". Czy reprezentujesz książki, czy osłabiasz je, aby reprezentować czasy w których żyjemy? I rzeczywiście uważam, że moim zadaniem jest reprezentowanie książek zgodnie z prawdą i uczciwością, tak jak zostały napisane.

Smith oczywiście odnosi się do pierwowzoru "Rodu smoka" - powieści "Ogień i krew" autorstwa George'a R.R. Martina. Pisarz słynie z częstego wykorzystywania brutalnych momentów i erotycznych sytuacji w życiu stworzonych przez siebie postaci. W sadze "Pieśni lodu i ognia" nie brakuje więc opisów makabrycznych mordów oraz wielu scen o charakterze seksualnym.

"Ród smoka": kiedy premiera na HBO Max?

10-odcinkowa produkcja trafi na platformę HBO Max już 22 sierpnia 2022 roku. W rolach głównych oprócz Matta Smitha wystąpili Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Milly Alcock, Emily Carey, Graham McTavish, Ryan Corr, Jefferson Hall, David Horovitch, Matthew Needham, Bill Patterson, Gavin Spokes, Wil Johnson, John Macmillan, Savannah Steyn, oraz Theo Nate. Za "Ród smoka" odpowiadają Ryan Condal, Miguel Sapochnik, Vince Gerardis, Sara Lee Hess oraz sam Martin. 

RadioZET.pl/Rolling Stone/The Hollywood Reporter