Zamknij

"Ród Smoka": gwiazdor "Gry o tron" skomentował nowy serial HBO. Czy ma rację?

21.09.2022 11:47

Kit Harington - gwiazdor serialu "Gra o tron" wydał opinię na temat spin-offu "Ród Smoka". Co odtwórca Jona Snow sądzi o nowej produkcji HBO Max?

Gra o tron - Kit Harington - kadr z serialu HBO
fot. Rex Features/East News

"Ród Smoka" - spin-off i prequel w jednym "Gry o tron" stał się hitem platformy HBO Max. Co jeden z gwiazdorów serialu będącego adaptacją sagi "Pieśni Lodu i ognia" sądzi o produkcji? Kit Harington, wcielający się do niedawna w postać Jona Snow postanowił odpowiedzieć na to pytanie.

"Ród Smoka": Kit Harington z "Gry o tron" o nowym serialu HBO Max

Od ponad miesiąca platforma HBO Max emituje "Ród Smoka" - nowy serial fantasy oparty na twórczości George'a R.R. Martina, rozgrywający się w świecie "Gry o tron". Tym razem widzowie śledzą losy przodków Daenerys Targaryen, którzy żyli około 300 lat przed wydarzeniami ukazanymi w adaptacji "Pieśni Lodu i ognia".

Jednym z głównych bohaterów "Gry o tron" bezpośrednio powiązany z Targaryenami był Jon Snow. Kit Harington, który się w niego wcielał gościł u Josha Horowitza w Happy Sad Confused Podcast. Aktor został zapytany, co sądzi o następcy serialu, który przyniósł mu rozpoznawalność.

Aktor przyznał, że na wieść o spin-offie "Gry o tron" czuł "namacalny strach".

Odczuwałem to bardzo emocjonalnie i było mi z tym dziwnie. Patrzenie na ludzi w tych kostiumach, a ja nie jestem w to zaangażowany - wszystko to wydawało mi się dziwne. A potem obejrzałem serial i pomyślałem: "To zupełnie co innego". To inny serial, inni ludzie. I wtedy poczułem ogromne wsparcie w ich kierunku. (...) Myślę, że zrobili naprawdę dobry serial, który jest autonomiczny i naprawdę ciężko jest nadążyć za tak dużym serialem. Ale myślę, że udało im się to osiągnąć i uczynić czymś nowym i to świetnie.

Harington stał się więc fanem nowej produkcji HBO. To jednak nie jest jego ostanie słowo w uniwersum "Gry o tron", bo trwają prace nad  spin-offem o Jonie Snow. Na razie nie zdradzono zbyt wielu informacji na temat tytułu, prędzej czy później fani poznają dalsze losy bohatera.

"Ród smoka": kiedy premiera kolejnych odcinków?

Kolejny odcinek "Rodu smoka" trafi na platformę HBO Max już 26 września 2022 roku. W rolach głównych wystąpili Paddy Considine, Emma D’Arcy, Milly Alcock, Olivia Cooke, Emily Carey, Matt Smith, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel i Graham McTavish.

loader

RadioZET.pl/Happy Sad Confused Podcast/YouTube