Zamknij

Robin Parkinson nie żyje. Aktor z „’Allo ’Allo!” miał 92 lata

11.05.2022 12:55

Robin Parkinson nie żyje. 92-letni aktor znany m.in. z kultowego serialu „’Allo ’Allo!” zmarł 7 maja 2022 roku. Informację o jego śmierci przekazał przedstawiciel rodziny, a oświadczenie opublikowano w brytyjskim „The Mirror”.

Robin Parkinson
fot. Family handout/Press Association/East News

Robin Parkinson był aktorem teatralnym oraz filmowym. Najbardziej znany jest z roli Ernesta LeClerca w serialu „’Allo ’Allo!”, satyrycznej produkcji o II wojnie światowej. Robin Parkinson pojawił się w sitcomie w siódmej, ósmej oraz dziewiątej serii. Był również narratorem dziecięcego programu „Button Moon”.

Zobacz także: Mike Hagerty nie żyje. Aktor znany z „Przyjaciół” miał 67 lat

Robin Parkinson nie żyje. Aktor z „’Allo ’Allo!” miał 92 lata

- Robin Parkinson umarł spokojnie we śnie. Z żoną i córką u jego boku, które były przy nim aż do ostatniej chwili – można było przeczytać w oświadczeniu przedstawiciela rodziny, które zostało opublikowane przez „The Mirror”.

Aktor zdobył szczyt swojej popularności w latach 70. oraz 80. Potem Robin Parkinson w serialu „’Allo ’Allo!” wcielił się w postać Ernesta LeClerca i stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny. Można go było również zobaczyć w tej roli w latach 90. na deskach teatru. Odbył też trasę po Australii.

Aktor jest też znany z takich produkcji jak „Billy Liar”, „Nowożeńcy”, „Dziewczyna inna niż wszystkie”, „George and Mildred” czy „The Asylum”. Brał również udział w reklamach dla Tunes oraz Babycham.

Aktor w 2003 roku przeżył osobistą tragedię. W wieku 41 lat zmarła jego córka, Sarah Parkinson, która zmagała się z nowotworem piersi. Pracowała jako scenarzystka i producentka.