Zamknij
Robert Gonera
  • Robert Gonera na planie serialu "M jak Miłość"
  • Robert Gonera na planie "Dublerów"
  • Robert Gonera na planie serialu "M jak miłość"
  • 10 Zobacz
fot. East News

Pamiętacie Roberta Gonerę z „M jak miłość”? Aktor w ciągu ostatnich lat przeszedł sporą metamorfozę. Zobaczcie, jak teraz wygląda.

Robert Gonera, grający w „M jak Miłość” Jacka Mileckiego zachwycał nas nie tylko swoją grą aktorską, lecz także barwną postacią i urokiem osobistym. Jak aktor zmienił się od tego czasu?

Robert Gonera – kariera aktorska

Robert Gonera urodził się w Urodził się w Sycowie, a wychowywał się w Twardogórze, gdzie od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie filmem i kinematografią. Pierwsze szlify aktorskie zdobywał w amatorskim teatrze i kabarecie Salon Satyryczny Struś jeszcze w czasach licealnych. Nikogo nie dziwiło więc, że młody Gonera jako swoją zawodową przyszłość wybrał zawód aktora – w 1991 ukończył wrocławską filię PWST w Krakowie, gdzie później sam wystąpił w roli wykładowcy, prowadząc zajęcia warsztatowe.

Za jego pierwszy poważny debiut możemy uznać rolę Motła Kamzoila w musicalu „Skrzypek na dachu” Jerry’ego Bocka, w reżyserii Jana Szurmieja, wystawionej na scenie Operetki Wrocławskiej, z którą aktor współpracował w latach 1991–1992. Ponadto Gonera występował na scenach wrocławskich teatrów: Teatrze Polskim (1992–1999), Teatrze Piosenki (2005) oraz w legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej (2001–2004).

Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak rola biznesmena Adama Boreckiego w filmie „Dług” Feliksa Falka, za którą 1 999 roku otrzymał Polską Nagrodą Filmową Orła. Szerszej publiczności jest znany także z serialu „M jak miłość”, w którym w latach 2000-2006 grał Jacka Mileckiego.

Robert Gonera w „M jak miłość”

Jacek Milecki, postać Grana w „M jak miłość” przez Roberta Gonerę był adwokatem i mężem sędzi Marty Mostowiak. Jak z pewnością pamiętają fani serialu, Jacek i Marta pracowali w tym samym sądzie i w ten sposób się poznali. Szybko zostali parą, jednak nad ich związkiem pojawiły się czarne chmury, gdy na jaw wyszło, że Jacek jest hazardzistą. Para rozstała się, a Marta zaczęła spotykać się z ojcem swojego dziecka Norbertem Wojciechowskim.

Jednak, jak mówi przysłowie, stara miłość nie rdzewieje i po pewnym czasie Marta znów związała się z Jackiem i stanęła z nim na ślubnym kobiercu. Jacek jednak znów zawiódł zaufanie ukochanej i zdradził ją ze swoją znajomą, Iwoną Majer. Wkrótce też popadł w długi i wyjechał z kraju, a Marta w tym czasie podjęła decyzję o rozwodzie.

Serialowy Jacek Milecki był niekwestionowanym amantem „M jak miłość”. Czarujący, przystojny z niewymuszonym eleganckim, ale jednocześnie nieprzesadnie sztywnym stylem ubioru, zachwycał nas swoim uśmiechem i uwodzicielskim spojrzeniem. Od tego czasu Robert Gonera przeszedł sporą metamorfozę. Jak teraz wygląda?