Zamknij

Robert Fyfe nie żyje. Gwiazdor najsłynniejszego brytyjskiego sitcomu miał 90 lat

23.09.2021 10:19

Robert Fyfe był szkockim aktorem filmowym i telewizyjnym, który przez 25 lat wcielał się w jednego z bohaterów najdłuższego brytyjskiego sitcomu pt. "Babie lato".

Robert Fyfe nie żyje
fot. Robert Fyfe w serialu "Babie lato"/materiały prasowe BBC One

Robert Fyfe nie żyje. Szkocki aktor miał na swoim koncie wiele ról w produkcjach telewizyjnych i kinowych, jednak publiczność zapamięta go przede wszystkim jako Howarda z "Babiego lata" - najsłynniejszego i najdłużej emitowanego sitcomu w brytyjskiej telewizji.

Zobacz także

Robert Fyfe nie żyje. Gwiazdor "Babiego lata" miał 90 lat

"Babie lato" to opowieść o trzech starszych panach i ich znajomych z prowincjonalnego miasteczka, którzy nie chcąc pogodzić się z upływem lat, postanawiają pozostać młodzi duchem. Serial był produkowany przez BBC i oryginalnie emitowany na antenie BBC One przez 37 lat, w trakcie których ukazało się 295 odcinków w 31 seriach. Po zakończeniu produkcji "Babie lato" było wielokrotnie pokazywane przez różne stacje, w związku z czym jest ono dziś uważane nie tylko za najdłuższy, ale i najczęściej powtarzany sitcom w historii.

Zobacz także

Robert Fyfe dołączył do obsady "Babiego lata" w 1985 roku. Jako Howard Sibshaw, trzymany pod pantoflem mąż Pearl (Juliette Kaplan), przez lata próbował ukryć swój płomienny romans z Mariną (Jean Fergusson). Fyfe z obsadą i ekipą produkcji BBC spędził 25 lat - wystąpił łącznie w 229 odcinkach serialu, w tym w ostatnim w 2010 roku. 

Robert Fyfe - najważniejsze role w filmach i serialach

Robert Fyfe urodził się w Szkocji w 1930 roku. Karierę zaczynał na początku lat 60. XX wieku. Do jego najważniejszych ról, poza tą w "Babim lecie", należały występy w filmach "Formuła" (2001), "W 80 dni dookoła świata" (2004), "Babel" (2006) i "Atlas chmur" (2012). Robert Fyfe zmarł we wrześniu 2021 roku. Pozostawił po sobie trzech synów. Jego żona Diana zmarła kilka tygodni przed nim.

RadioZET.pl/BBC News