Zamknij

"Riverdale": ogłoszono koniec serialu. Hit Netflix został skasowany

20.05.2022 13:40
Riverdale - MADCHEN AMICK, LILI REINHART, CAMILA MENDES, CASEY COTT, MARTIN CUMMINS - kadr z serialu
fot. Album Online/East News

Serial "Riverdale" zakończy się na 7. sezonie. Przedstawiciele stacji CW oficjalnie ogłosili koniec produkcji. Kiedy premiera finałowych odcinków?

Smutne wieści dla fanów serialu "Riverdale". Twórcy zapowiedzieli, że produkcja otrzyma jeszcze tylko jeden, finałowy sezon. Kiedy premiera ostatnich odcinków hitu Netflix?

"Riverdale": serial zakończy się po 7. sezonie

Serial "Riverdale" powstał w roku 2017. Za produkcję odpowiada stacja CW, ale w Polsce tytuł jest dostępny za pośrednictwem platformy Netflix. Chociaż serial był hitem, twórcy doszli do wniosku, że najwyższa pora zakończyć przygody mieszkańców tytułowego miasteczka.

Jak podaje The Hollywood Reporter,  prezes stacji CW - Mark Pedowitz, oznajmił, że "Riverdale" zakończy się na nadchodzącym 7. sezonie, zapewniając fanów serialu, że otrzymają odpowiednie pożegnanie z głównymi bohaterami. 

Jestem wielkim zwolennikiem dawania serii, które trwają od dawna, odpowiedniego pożegnania. Chcemy mieć pewność, że wszystko pójdzie we właściwy sposób.

"Riverdale" to popularny dramat oparty na klasycznych postaciach z serii wydawnictwa Archie Comics, które zostały ukazane w nieco mroczniejszym wydaniu. Zyskał globalną popularność, więc o zwyczajnym skasowaniu produkcji bez zamknięcia wszystkich kluczowych wątków nie może być mowy.

Wielu fanów mogło podejrzewać, że 7. sezon, będzie zarazem zakończeniem serialu. Gwiazdy produkcji od jakiegoś czasu sugerowały, że finał "Riverdale" jest bliski. Lili Reinhart, która wciela się w Betty Cooper, w 2021 roku zapowiedziała na Instagramie, że 7. sezon prawdopodobnie stanowi finał. Z kolei Cole Sprouse, który gra Jugheada Jonesa, powiedział w rozmowie z GQ z 2022 roku, że większość aktorów "Riverdale" jest już gotowa zakończyć serial i podjąć się innych zadań aktorskich.

Co ciekawe "Riverdale" to nie jedyna produkcja CW, która została skasowana w ostatnim czasie. Zapowiedziano zakończenie takich seriali, jak "Batwoman", "Legends of Tomorrow", "Charmed", "Dynastii", "Wampirów: Dziedzictwa" oraz "Roswell, w Nowym Meksyku".

"Riverdale" sezon 7: kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery 7. sezonu "Riverdale". Wiadomo, że nowe odcinki mają zadebiutować w marcu 2023 roku. Fani są obecnie na etapie zakończenia 6. sezonu, który trafił na antenę CW i Netflix w listopadzie 2021 roku. Ostatni, 14. odcinek został wyemitowany 15 maja 2022 roku. W rolach głównych występują KJ Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes, Cole Sprouse, Marisol Nichols, Madelaine Petsch, Ashleigh Murray i Mädchen Amick.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter