Zamknij

„Resident Evil: Remedium”: pierwsze zwiastuny serialu Netflixa nawiązującego do słynnej gry [WIDEO]

13.05.2022 14:49
Resident Evil: Remedium - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Resident Evil: Remedium” to nowy aktorski serial, osadzony w swiecie znanym z serii gier Capcom oraz serii filmowych adaptacji z Millą Jovovich w roli głównej. W sieci pojawił się pierwszy teaserowy zwiastun. Co mówi nam o produkcji? Kiedy premiera?

Resident Evil: Remedium” (org. „Resident Evil”) to pierwszy aktorski serial, osadzony w świecie gier komputerowych o tej samej nazwie. Nowa produkcja opowie historię sióstr Wesker, a serial opowiedziany zostanie z dwóch perspektyw czasowych. W jednej oglądać będziemy czternastoletnie siostry Jade i Billie Wesker, po tym, jak wraz z ojcem przeprowadzają się do New Raccoon City.

Wedle oficjalnego opisu „życie w sfabrykowanym korpo mieście zostaje im narzucone akurat wtedy, gdy intensywnie przechodzą okres dojrzewania. Im dłużej przebywają w mieście, tym bardziej zdają sobie sprawę, że dzieje się nim coś podejrzanego, a ich ojciec może skrywać mroczne sekrety. Sekrety, które mogą doprowadzić do zniszczenia świata”.

Druga perspektywa czasowa rozgrywa się ponad piętnaście lat później. Świat został zainfekowany wirusem T, który zmienia ludzi i zwierzęta w zombie. Wedle oficjalnych materiałów serialu na Ziemi pozostało obecnie jedynie 15 mln ludzi, za to aż sześć miliardów potworów, zainfekowanych wirusem. Jade walczy o przetrwanie w tym nieprzychylnym świecie, prześladowana nocami sekretami z życia swojej rodziny. Czy to jej ojciec doprowadził do zagłady ludzkości? A jeśli tak, to czy ona jest w stanie odwrócić sytuację na korzyść ludzi? Rozpoczyna się dramatyczna walka o życie.

„Resident Evil: Remedium” – dwa teaserowe zwiastuny serialu

W sieci pojawiły się właśnie dwa teaserowe zwiastuny serialu, zapowiadające, z jakiego rodzaju akcją będziemy mieli do czynienia. Materiały prezentują się następująco:

Drugi materiał stanowi reklamę firmy Umbrella Corporation, w której pracuje ojciec głównych bohaterek.

„Resident Evil” Remedium” – twórcy i obsada

Głównym scenarzystą serialu jest Andrew Dabb, najlepiej znany ze współpracy przy serialu "Nie z tego świata". Dabb jest szefem teamu scenarzystów, którzy zadaptowali wątki z gry komputerowej na ekran. Reżyserami serialu są natomiast: Rachel Goldberg, Bob Seidenglanz, Batan Silva oraz Bronwen Hughes.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Ella Ballinska, Tatianna Galdar, Lance Reddick, Tulough Convery czy Connor Gosatti.

„Resident Evil: Remedium” – kiedy premiera?

Premiera pierwszego sezonu, na który składać się będzie osiem odcinków, przewidziana jest na  czwartek 14 lipca.

Czytaj także: "Diuna 2": powiększyła się obsada filmu. Do ekipy dołączyła legenda kina

RadioZET.pl/IMDB/GamingSociety/YouTube