Zamknij

„Ranczo“ najlepszym serialem ćwierćwiecza. Twórcy nie kryli wzruszenia

01.06.2022 15:02

„Ranczo“ okrzyknięte najlepszym serialem ćwierćwiecza. Polska produkcja została nagrodzona specjalną TeleKamerą. Gdzie oglądać serial?

Ranczo - kadr z serialu
fot. materiały prasowe TVP

„Ranczo” najlepszym serialem ćwierćwiecza! Tak zdecydowali głosujący w plebiscycie TeleKamery, czyli nagrody filmowej przyznawanej przez czytelników tygodnika Tele Tydzień. Produkcja, emitowana w latach 2006-2016 została okrzyknięta najlepszym serialem ostatnich 25 lat. Twórcy, odbierając nagrodę, nie kryli wzruszenia.

„Ranczo” najlepszym serialem ćwierćwiecza

Nagrodę z rąk prowadzących odebrali reżyser serialu Wojciech Adamczyk oraz główni aktorzy: Ilona Ostrowska („Lucy”), Katarzyna Żak („Sulejukowa”) oraz Cezary Żak (w podwójnej roli wójta i księdza). Ekipa nie kryła wzruszenia, podkreślając, że bardzo cieszy się, że serial wciąż żyje w sercach fanów, mimo wielu lat od zakończenia emisji.

Reżyser Wojciech Adamczyk wysnuł tezę, że jednym z powodów tego stanu rzeczy może być fakt, żę serial opowiada przede wszystkim o wspólnocie i prezentuje te pozytywne  cechy polskiego społeczeństwa, które nieczęsto pojawiają się na ekranie. Mowa m.in. o gościnności i serdeczności wobec innych. Adamczyk obawia się, że te cechy są obecnie wypierane, a samo „Ranczo” za niedługo będzie można „zaliczyć do innego gatunku – science-fiction”.

Ilona Ostrowska podziękowała swojemu ekranowemu parnerowi, zmarłemu Pawłowi Królikowskiemu, przesyłając mu „swój uśmiech oraz energię”.

loader

„Ranczo” – gdzie oglądać najlepszy serial ćwierćwiecza?

130 odcinków serialu „Ranczo” dostępnych jest do oglądania na platformie streamigowej Netflix oraz w portalu VOD.TVP.pl.

Czytaj także: „1899”: pierwsza zapowiedź serialu Netflixa od twórców „DARK”. W obsadzie Maciej Musiał [WIDEO]

RadioZET.pl/Onet.pl

 

The Gray Man - kadr z filmu
8 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Netflix