Zamknij

Marvel wprowadzi do swojego uniwersum superbohaterów z seriali Netflixa? Jest jednak haczyk

22.04.2021 12:03

Marvel wprowadzi w swoich produkcjach postacie z seriali Netflixa? Nowe informacje wskazują, że Punisher, Daredevil, Jessica Jones i Wilson Fisk zawitają w MCU! Jest jednak pewna dość problematyczna kwestia.

Marvel wprowadzi do swojego uniwersum superbohaterów z seriali Netflixa? Jest jednak haczyk
fot. Jessica Miglio/Netflix

Marvel stworzył we współpracy z Netflixem kilka naprawdę popularnych seriali z "Daredevilem" i "Punisherem" na czele. Gdy ogłoszono kasację wszystkich seriali duetu Marvel-Netflix, fani z ciężkim sercem pożegnali Franka Castle, Jessikę Jones i resztę serialowej ekipy. Czyżby jednak przedwcześnie?

Marvel - postacie z seriali Netflixa zawitają w MCU?

Podstawową kwestią wymagającą wyjaśnienia są prawa autorskie dotyczące serialowych superbohaterów. Zerwanie przez Disneya umowy z Netflixem poskutkowało tym, że prawa do postaci pokroju Daredevila, Jessiki Jones czy Iron Fista zostały zawieszone na dwa lata. Taki obrót spraw zapewniała bowiem zawarta przed laty umowa. Marvel Studios miało zatem dwa lata na zaplanowanie ewentualnego wprowadzenia bohaterów do swojego filmowo-serialowego uniwersum.

Serwis Thathashtagshow.com ujawnił przecieki, zgodnie z którymi Punisher, Daredevil, Jessica Jones i Wilson Fisk zadebiutują w Kinowym Uniwersum Marvela. Co istotne (i z pewnością ucieszy fanów) w tych rolach mają powrócić aktorzy z seriali Netflixa. Zatem, Punishera znów zagra Jon Bernthal, Daredevila Charlie Cox, Jessikę Jones Krysten Ritter, a Vincent D'Onofrio znów zaprezentuje nam "swojego" Wilsona Fiska. 

Żeby jednak nie było tak kolorowo, jest pewien haczyk. Zgodnie z ujawnionymi informacjami, mają być to zupełnie nowe wersje omawianych postaci. Co to oznacza? Mówiąc kolokwialnie, Marvel zamierza "wymazać" i totalnie zignorować wydarzenia z seriali Netflixa. Wszystkie zdarzenia, które tam śledziliśmy, zostaną uznane za niebyłe w Kinowym Uniwersum Marvela.

Jak twierdzi Thathashtagshow.com, najwcześniej swój debiut zaliczy Charlie Cox, który ma powrócić jako Daredevil już w 3. części "Spider-Mana". Następnie Jon Bernthal i Krysten Ritter zadebiutują w serialach Disney +, zaś Vincent D'Onofrio wkroczy do świata Marvela za sprawą niedawno zapowiedzianego serialu "Echo", spin-offa "Hawkeye'a".

Marvel - Luke Cage i Iron Fist również powrócą?

Zgodnie z przeciekami, Marvel nie planuje obecnie powrotu Luke'a Cage'a i Iron Fista, czyli serialowych superbohaterów, którzy cieszyli się znacznie mniejszą popularnością. Jeśli postacie te zadebiutują w przyszłości w MCU, wcielą się w nie zupełnie inni aktorzy.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Thathashtagshow.com

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET