Zamknij

Przyjaciółki: Agnieszka Sienkiewicz odchodzi. Nowy sezon bez jednej z gwiazd. "Nie dam z siebie więcej"

24.01.2022 12:05

Wiadomo już, że w 19. sezonie "Przyjaciółek" nie zobaczymy kompletu aktorek znanych z poprzednich odsłon. Agnieszka Sienkiewicz, czyli serialowa Dorotka, postanowiła odejść. Zdradziła, dlaczego podjęła taką decyzję.

Agnieszka Sienkiewicz
fot. screen: Instagram / agnieszka_sienkiewicz_official

"Przyjaciółki" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali, który pojawił się na antenie Polsatu w 2012 roku i przez wiele osób nazywany był krajową wersją "Gotowych na wszystko". Historia czterech przyjaciółek z klasy, które po trzydziestce borykają się z różnymi problemami, próbując ułożyć życie zawodowe i uczuciowe, spotkała się z entuzjastycznym odbiorem widzów. Duża w tym zasługa wyważenia wątków obyczajowych i komediowych oraz świetnej obsady. W tytułowe bohaterki brawurowo wcieliły się Małgorzata Socha, Joanna Liszowska, Anita Sokołowska i Magdalena Strużyńska, w serialu nie brakowało innych gwiazd, na czele z Bartłomiejem Kasprzykowskim czy Ewą Kasprzyk.

Wielbicieli "Przyjaciółek" bardzo ucieszyła informacja o trwających pracach nad 19. już serią serialu, która ma zagościć na antenie wiosną 2022 roku. Niestety, nie zobaczymy w niej wszystkich postaci znanych z poprzednich odsłon. Wiadomo już, że z dalszej pracy na planie zrezygnowała Agnieszka Sienkiewicz, która wcielała się w postać Dorotki, jednej z najpopularniejszych postaci. Po dziesięciu latach aktorka postanowiła odejść, czemu podjęła taką decyzję?

Przyjaciółki 19: Agnieszka Sienkiewicz odchodzi z serialu. Co dalej z postacią Dorotki?

W rozmowie z portalem Jastrząb Post Agnieszka Sienkiewicz przyznała, że zdecydowała się na odejście z "Przyjaciółek", by poświęcić nowym aktorskim wyzwaniom.

- Poczułam, że nie dam z siebie już więcej tej postaci, że chcę spróbować powalczyć gdzieś o inne rzeczy i skupić się na projektach, które mam w głowie i już niedługo będą zrealizowane. Dać temu przestrzeń, czas. Więc wyjść z butów tej postaci - stwierdziła.

Przypomnijmy, że postać Doroty już wcześniej zniknęła z ekranu, jednak widzowie mieli nadzieję, że bohaterka ponownie pojawi się w serialu. Czy jest na to szansa?

- Rzeczywiście, te pytania były, ale na razie nic się nie zapowiada i myślę, że utknę na tym Zanzibarze z tym moim Sławkiem. Bawcie się dobrze przy serialu, dziewczyny dźwigają to super i dają sobie świetnie radę, więc zachęcam, aby dalej oglądać (...) Dziewczyny świetnie sobie radzą, są głównymi wątkami i podeszły do tego z totalnym szacunkiem - oceniła Sienkiewicz.

Czas pokaże, jak z sytuacją poradzą sobie scenarzyści "Przyjaciółek".