Zamknij

"Post Mortem": Zwiastun skandynawskiego serialu Netflixa o kobiecie, która przeżyła śmierć [WIDEO]

26.07.2021 11:23
Post Mortem 2021 Netflix
fot. materiały prasowe Netflix

"Post Mortem: W Skarnes nie umiera nikt" to nowy skandynawski serial Netflixa opowiadający o zwyczajnej kobiecie, która pewnego dnia umiera, po czym... budzi się w prosektorium z ogromną żądzą krwi.

"Post Mortem" to kolejna wariacja na temat uwielbianego tematu nieumarłych istot opętanych żądzą krwi. Nie spodziewajcie się jednak serialu w stylu "Czystej krwi" czy "Pamiętników Wampirów". Zwiastun "Post Mortem: w Skarnes nie umiera nikt" nie pozostawia wątpliwości, że najnowszej norweskiej produkcji Netflixa jest o wiele bliżej do szwedzkiego "Let the Right One In" niż do ociekających krwią i seksem amerykańskich seriali o wampirach.

"Post Mortem": Nowy skandynawski serial Netflix o wampirzycy [ZWIASTUN]

Kilka godzin po tym, jak stwierdzono jej zgon, Live Hallangen budzi się na stole sekcyjnym i czuje potężny, mroczny głód. Kiedy Live stara się zrozumieć, co się właściwie stało, jej brat boryka się z kryzysem rodzinnego zakładu pogrzebowego. Położona w norweskim miasteczku Skarnes firma przestała przynosić zyski, bo ludzie właściwie przestali umierać. Live stara się nauczyć kontrolować swoją nową groźną naturę, stając przed klasycznym dylematem - jak przetrwać jako wampir, nie zabijając innych. A może wcale nie musi się nad tym zastanawiać? W końcu więcej śmierci w Skarnes pomogłoby uratować rodzinny biznes...

W głównej roli występuje Kathrine Thorborg Johansen ("Ragnarok"), zaś jej brata gra Elias Holmen Sørensen ("Kolor mleka"). Zobaczcie zwiastun produkcji:

"Post Mortem" - Kiedy premiera na Netflix?

"Post mortem: W Skarnes nie umiera nikt" będzie składał się z 6 odcinków. Premiera serialu została zapowiedziana na 25 sierpnia 2021 roku.

RadioZET.pl/Netflix