Zamknij

Pogrzeb Pawła Królikowskiego będzie miał charakter państwowy. Nowe informacje o uroczystości

Patrycja Chudolińska
03.03.2020 18:10

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Pogrzeb aktora odbędzie się w najbliższy czwartek 5 marca. Okazuje się, że uroczystość będzie miała charakter państwowy.

pogrzeb Pawła Królikowskiego
fot. Adam Jankowski/REPORTER

Paweł Królikowski nie żyje

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Aktor znany z serialu "Ranczo" i juror programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" odszedł w wieku 58 lat po długim pobycie w szpitalu. Członkowie rodziny, przyjaciele, znajomi, a także fani pogrążyli się w żałobie po śmierci artysty.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbędzie się już w najbliższy czwartek 5 marca w Warszawie. Aktor spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, a sama ceremonia rozpocznie się o godzinie 11:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54.

- 27 lutego 2020 roku odszedł nasz ukochany Mąż, Tata, Syn, Brat i Dziadek, Paweł Królikowski. Pożegnamy Go 5 marca 2020 roku na Powązkach Wojskowych. Msza święta odbędzie się o godzinie 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 52/54. Pogrążona w smutku rodzina - przekazali najbliżsi w opublikowanym nekrologu.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego będzie miał charakter państwowy

Rzecznik prasowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Anna Bocian, potwierdziła w rozmowie z portalem Pudelek.pl, że pogrzeb będzie miał charakter państwowy. Takim pogrzebem uhonorowani zazwyczaj zostają żołnierze, parlamentarzyści, ale także, jak w tym przypadku, ludzie zasłużeni dla kultury i nauki. Paweł Królikowski był uznanym aktorem, zarówno teatralnym, filmowym, jak i telewizyjnym. Od 2018 roku pełnił także funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich. W 2018 roku odznaczony został Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" nadawanym przez MKiDN. Decyzja o pogrzebie o charakterze państwowym zależna jest w pierwszej kolejności od woli zmarłego oraz jego rodziny.

RadioZET.pl/PCh