Zamknij

Podrzucono ładunek wybuchowy na plan serialu. To kolejna taka sytuacja przy kręceniu „Justified“

11.08.2022 10:33

Na plan kontynuacji amerykańskiego serialu „Justified“ podrzucono ładunek wybuchowy. To kolejna tak groźna sytuacja z udziałem ekipy "Justified: City Primeval". Co wiemy o incydencie?

Justified - kadr z serialu
fot. materiały prasowe FX

"Justified: City Primeval" to kontynuacja serialu „Justified: Bez przebaczenia”, skupiającego się na dalszych losach głównego bohatera, Raylana Givensa. Jak podają dziennikarze portalu Interia.pl, w poniedziałek 8 sierpnia ok. godziny 22.20, na planie serialu doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Niezidentyfikowany mężczyzna miał podrzucić materiały wybuchowe na plan, odbywający się obecnie w zabytkowej części Chicago – South Loop. Na szczęście zorientowano się o tym w porę i nie doszło do eksplozji. Warto przypomnieć, że to już druga tak niebezpieczna sytuacja na planie serialu. 

Jak wynika z informacji PAP, 21 lipca w trakcie trwania zdjęć w Douglass Park doszło bowiem do strzelaniny. W  jej wyniku aktor Timothy Olyphant oraz główna część ekipy musiała skryć się w bezpiecznym miejscu.

Zobacz także

„Justified”: bomba na planie

W wyniku tego niebezpiecznego wydarzenia, firma Sony, będąca producentem serialu, postanowiła zapewnić produkcji dodatkową ochronę policji oraz Navy SEALS i Army Rangers, czyli specjalnych oddziałów amerykańskiej armii. Wygląda, że właśnie dzięki udziałowi tych organów, 8 sierpnia udało się zapobiec tragedii.

„Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić działającej w naszym mieście społeczności filmowej i telewizyjnej bezpieczne warunki pracy. Ściśle współpracujemy z Departamentem Kultury i Wydarzeń Specjalnych oraz z Biurem  Zarządzania Kryzysowego i Komunikacji, aby ekipy produkcyjne mogły czuć się u nas bezpiecznie”- dziennikarze Interia.pl cytują oświadczenie Departamentu Policji w Chicago.

Bomba na planie – sytuacja nie bez precedensu

W lipcu strzelaninę na planie skomentował John Landgraf, szef stacji telewizyjnej FX, na której zlecenie powstaje nowa wersja serialu.

„Znalezienie się w pobliżu strzelaniny było z pewnością traumatycznym przeżyciem. Postanowiliśmy więc, że ekipa powinna zrobić sobie przerwę i dojść do siebie. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić pracownikom bezpieczeństwo. Traktujemy te sprawy naprawdę poważnie. Cieszymy się, że nikt nie został ranny i że mogliśmy bezpiecznie wrócić do pracy”.

Sprawa strzelaniny oraz podłożenia bomby na planie „Justified” jest tylko jedną z serii niebezpiecznych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich tygodniach na planach filmowych w dużych miastach Stanów Zjednoczonych. Jak czytamy w informacji przesłanej przez portal PAP Life, 19 lipca na planie filmowym w Nowym Jorku doszło do śmiertelnego postrzelenia jednego z członków ekipy. 31-letni Johnny Pizarro zmarł na miejscu. Policja dotąd nie ujęła sprawcy, a jak podają media – motyw działania zabójcy nie został wciąż określony.

„Justified: City Primeval” – o czym opowie serial?

„Justified: City Primeval” to kontynuacja serialu „Justified: Bez przebaczenia”. Nowa produkcja jest adaptacją powieści Elmore’a Leonarda "City Primeval: High Noon in Detroit” i opowie dalszą historię głównego bohatera „Justified”, Raylana Givensa.

Akcja ośmiodocinkowego serialu rozgrywa się w osiem lat po wydarzeniach finału serialu, w którym bohater opuścił Kentucky. Obecnie pracuje jako szeryf w Miami, a w wolnych chwilach zajmuje się swoją 14-letnią córką. Pewnego dnia przypadkiem spotyka Clementa Mensella, znanego jako „The Oklahoma Wilmdan”, z którym jego ścieżki już kiedyś się przecięły. Mensell jest groźnym socjopatą, który morduje kobiety, a Givens do dziś nie może przeżyć, że nie udało mu się złapać mężczyzny w porę. Roczpoczyna się kolejna krwawa gra w kotka i myszkę.

W roli głównej powraca Tymothy Olyphant, a w serialu zobaczymy także: Boyd Holbrook, Marin Ireland, Victor Williams, Adelaide Clemens, Aunjune Ellis czy Vondie Curtis-Hall.

Na razie nieznana jest dokładna data premiery serialu.

loader

Czytaj także: Strefa Radia ZET na Kraków Live Festival 2022. Wygraj karnety i baw się razem z nami

RadioZET.pl/Interia.pl/PAP/IMDB/Deadline

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.