Zamknij

"Plotkara" - seriale podobne do kultowej produkcji [Top 7]

02.12.2020 16:54
Zdjęcie promocyjne serialu "Plotkara"
fot. Everett Collection/East news

"Plotkara" to niezwykle popularny serial młodzieżowy, opowiadający o życiu pięknych i bogatych nastolatków z Nowego Jorku, którzy muszą poradzić sobie z problemami dorastania oraz całą serię większych i mniejszych skandali, które ciągle rozgrywają się w ich życiu. Produkcja cieszyła się ogromną popularnością. Wybraliśmy dla Was 7 produkcji, które oddają choć część uroku "Gossip Girl".

"Plotkara" (org. "Gossip Girl") to niezwykle popularny serial młodzieżowy, bazujący na serii powieści Cecily von Ziegesar. Produkcja emitowana była w latach 2007-2012 i zyskała szerokie grono wiernych fanów. Produkcja na nowo zachwyciła widzów, gdy serial pojawił się w bibliotece serwisu Netflix. "Gossip Girl" to opowieść o życiu bogatych dzieciaków z ekskluzywnej szkoły na Manhattanie, których losy ekscytowały miliony widzów na całym świecie.

Serial był tak popularny, że nie tylko na dobre rozpoczął karierę Blake Lively, czy kilkorga innych rozpoznawalnych aktorów (m.in Sebastiana Stana, który zasłynął potem rolą "Zimowego żołnierza" w Marvel Cinematic Universe), wprowadził też pewne trendy w modzie i stał się punktem odniesienia dla innych produkcji, które zyskały popularność w kolejnych latach. Dość powiedzieć, że fabuła "Plotkary" była jednym z tematów szalenie popularnego tegorocznego serialu Netflixa "Emily w Paryżu". 

Chcąc uczcić wkład serialu w historię telewizji, postanowiliśmy wybrać dla Was 7 produkcji, które warto obejrzeć, jeśli dobrze wspominamy "Gossip Girl".

"Plotkara" – seriale podobne do kultowej produkcji

Szkoła dla elity

Punkt wyjściowy hiszpańskojęzycznego serialu Netflixa jest zbliżony do "Plotkary". Oto trójka biedniejszych studentów trafia do elitarnej szkoły, w której panują określone reguły i hierarchia uczniów. Pojawienie się nowych uczniów wywraca do góry nogami życie bohaterów, a fakt, że serial rozpoczyna się zagadką tajemniczego morderstwa, sprawia że już od pierwszych minut napięcie rośnie. Widz zaczyna w dwojaki sposób przyglądać się prezentowanym na ekranie wydarzeniom. Nie tylko podąża za wartką, pełną zwrotów akcji fabułą, ale także próbuje zrozumieć, kto mógł dokonać brutalnej zbrodni. "Szkoła dla elity" to jedna z ciekawszych produkcji młodzieżowych, dostępnych obecnie na platformie Netflix.

Zobacz także

Serena i Blair "Gossip Girl", Brenda i Donna "Beverly Hill 90210"
0

Słodkie kłamstewka

Grupa przyjaciółek przeżywa chwile grozy, gdy ich najbliższa koleżanka, "królowa" ich grupy, ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Jeszcze bardziej przerażające jest to, że w rok po zaginięciu dziewczyny, bohaterki otrzymują tajemnicze wiadomości, grożące, że zdradzą innym ich najgorsze, najbardziej skrywane sekrety. Wiadomości podpisywane są literą A., a wyjaśnienie zagadki, kim jest tajemnicza postać, stanowi jeden z motorów napędowych serialu. Tak, jak w "Plotkarze", tak w "Pretty Little Liars" (które też bazują na bestsellerowej powieści młodzieżowej, tym razem autorstwa Sary Shepard), to informacje od tajemniczego nadawcy dosłownie rządzą światem bohaterek. 

Życie na fali (The OC)

Pod wieloma względami swego rodzaju protoplasta "Plotkary", choć często porównywany także do "Beverly Hills, 90210". Historia młodego chłopaka z biedniejszej dzielnicy, który w wyniku splotu niefortunnych zdarzeń trafia pod opiekę bogatej kalifornijskiej rodziny, która już ma jednego syna. Seth (świetny Adam Brody) jest jednak trochę nieprzystosowany do życia i społecznie niezręczny, więc pomoc Ryana (dobry Ben Mackenzie) jest mu jak najbardziej na rękę. "Życie na fali" to urokliwa opowieść o życiu pięknych i bogatych w Kalifornii oraz obraz problemów wchodzenia w dorosłość, ukazany z urokliwą nutą dramatyzmu. Przełomowym dla serialu była chociażby jego wyśmienita ścieżka dźwiękowa oraz fakt, że w produkcji pojawiło się kilka prawdziwych zespołów, które grały koncert dla bohaterów serialu.

Zobacz także

Dynastia

"Dynastia" Anno Domini 2017 to nowa wersja słynnego amerykańskiego serialu dramatycznego. Orygialna produkcja emitowana była w latach 1981-1989. Posiadała bohaterką, której imię do dziś niesie za sobą szereg znaczeń, nawet dla tych, którzy nigdy nie oglądali samego serialu. "Alexis" jako synonim największej manipulatorki, wichrzycielki i kobiety, która dopuści się każdego przekrętu, by tylko postawić na swoim. . Nowa wersja uwspółcześnia konflikty, które stanowią chleb powszedni przedstawicieli rodziny Carringtonów, najbogatszej familii w Atlancie. Co ciekawe – "Plotkarę", "Życie na fali" i "Dynastię" łączy duet twórców, odpowiedzialnych za powstanie produkcji. To Josh Schwartz i Stephanie Savage nadzorowali prace nad każdą z nich i pozostawili swój znaczący ślad w odcinkach seriali.

The Carrie Diaries

Serial opowiada o młodzieńczych latach Carrie Bradshaw, głównej bohaterki serialu "Seks w wielkim mieście", zanim przeprowadziła się do Nowego Jorku i poznała swoje trzy najlepsze przyjaciółki. Produkcja przyciągała młodzieńczą energią, ładnymi strojami oraz beztroskim podejściem do problemów. Mieliśmy szansę zobaczyć, co ukształtowało światopogląd Carrie i jak stała się tym, kim poznaliśmy ją kilka lat później w słynnym serialu HBO. 

Zobacz także

90210

Nowa wersja słynnego w latach 90. serialu młodzieżowego "Beverly Hills, 90210". "90210" w przeciwieństwie do "Dynastii" nie stanowi rebootu, a swego rodzaju kontynuację losów bohaterów tamtego serialu. W tym znaczeniu, że kilkoro postaci znanych z oryginału przewija się przez ekran nowej wersji, a historia często dotyczy także ich potomstwa. "90210" to kolejna produkcja o świecie pięknych i bogatych, którzy nie potrafią sobie radzić ze swoimi problemami i próbują odnaleźć się w tym szalonym, rozpędzonym świecie.

Czytaj także: "Euforia" - 7 produkcji podobnych do głośnego serialu HBO.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"