Zamknij

"Plotkara": twórca serialu zdradził, ile sezonów będzie liczyła nowa wersja serialu

13.08.2021 11:30
Plotkara - Evan Mock, Eli Brown, Zion Moreno, Emily Alyn Lind, Thomas Doherty, Jordan Alexander i Savannah Lee Smith - kadr z serialu
fot. Everett Collection/East News

Serial "Plotkara" doczekał się nowej wersji na HBO Max. Joshua Safran - twórca produkcji zdradził, ilu sezonów doczeka się popularny tytuł.

Po latach powróciła kultowa "Plotkara" - serial o tajemnicach nastoletnich elit Manhattanu. Twórca produkcji HBO Max - Joshua Safran, zdradził, ile sezonów produkcji planuje powołać do życia.

"Plotkara": ile sezonów będzie mieć nowa wersja serialu?

W odświeżonej wersji serialu "Plotkara" widzowie mogą śledzić losy nowego pokolenia bohaterów, którzy są uwikłani w internetowe intrygi jeszcze bardziej niż oryginalni protagoniści.

Nowa "Plotkara" wystartowała w lipcu 2021 roku. Pierwszy sezon serialu o sekretach nastolatków, którzy uczęszczają do najlepszych szkół Nowego Jorku, dotarł do półmetka. Część druga składająca się z pozostałych 6 odcinków trafi na HBO Max jesienią 2021 roku. Z tej okazji showrunner produkcji - Joshua Safran udzielił wywiadu portalowi Collider. Twórca został zapytany między innymi o przyszłość serialu. Ile sezonów będzie liczyła nowa "Plotkara"?

Myślę, że wcześnie nauczyłem się od Stephanie [Savage- przyp. red.] przy pierwszej "Plotkarze" tego, że nie warto czekać, żeby coś zrobić, ponieważ nigdy nie wiesz, dokąd dojdziesz. Więc jeśli masz pomysł i chcesz go zrobić, zrób to od razu, ponieważ może to  otworzyć się przed tobą nowe możliwości, których nawet byś nie przewidział. Więc mam w głowie dwa sezony, ale już wiem, że po tym, jak końca dobiega produkcja pierwszego, niektóre oryginalne pomysły w drugim sezonie będą wyglądać inaczej. I już widzę, że ta droga jest inna. I z tego powodu widzę też na horyzoncie trzeci sezon. Więc odpowiadając na twoje pytanie, myślę, że całkiem wyraźnie rysują się cztery sezony. (...) Z pierwszej "Plotkary" nauczyłem się, że w ciągu dwóch sezonów bohaterowie przestali byc uczniami szkoły średniej i wszyscy czuliśmy, że wtedy była to właściwa decyzja. Myślę, że spojrzeliśmy na to podejście z dystansu i teraz wiemy, że mogli zostać w liceum trochę dłużej. Tym razem każdy sezon to semestr. Więc bohaterowie nie ukończą szkoły do końca 4. sezonu.

Safran zdradził więc, że nowa "Plotkara" doczeka się na pewno drugiego sezonu, ale najprawdopodobniej produkcja będzie składała się z czterech serii. Każda z nich będzie kolejnym semestrem nauki w szkole średniej, więc tym razem "Plotkara" w całości skupi się na problemach nastolatków.

"Plotkara" sezon 1B - kiedy premiera?

W serialu stworzonym przez Safrana, Stephanie Savage i Josha Schwartza na podstawie serii książek Cecily von Ziegesar w rolach głównych wystąpili Jordan Alexander, Whitney Peak, Tavi Gevinson, Eli Brown, Thomas Doherty, Emily Alyn Lind, Evan Mock, Johnathan Fernandez, Adam Chanler-Berat, Zión Moreno, Savannah Lee Smith, Jason Gotay, Todd Almond, Laura Benanti oraz Kristen Bell. Premiera drugiej połowy pierwszego sezonu nowej "Plotkary" została zaplanowana na listopad 2021.

RadioZET.pl/Collider