Zamknij

Piotr Cyrwus wróci do "Klanu"? Jest już pomysł na jego powrót

31.03.2021 16:04

Piotr Cyrwus przez wiele lat wcielał się w Ryśka Lubicza w serialu "Klan". Z produkcji niespodziewanie zniknął w 2011 roku, a końcowa scena, w której jego bohater został uśmiercony, była głośno komentowana w sieci, a memy z umierającym Ryśkiem były hitem internetu. Okazuje się, że aktor może po latach wrócić do sagi Lubiczów.

Piotr Cyrwus
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS

Piotr Cyrwus grał Ryśka Lubicza od samego początku serialu "Klan" i był związany z nim przez 14 lat. Kiedy w 2011 roku postanowił odejść z produkcji, wywołał tym spore zaskoczenie. Jak mówił potem w wywiadach, miał już dość tego, że jako aktor identyfikowany jest głównie z tą rolą. Jego zdaniem postać Ryśka z czasem zaczęła negatywnie wpływać na jego pracę aktorską. Przestał dostawać inne propozycje i jego kariera zubożała. Grał tylko epizody.

Od tamtego momentu, kiedy zdecydował się na odejście z "Klanu", minęło już dziesięć lat, a Cyrwus zaangażował się bardziej w pracę teatralną. Pojawił się też w dziesiątkach filmów i seriali. Nagrał nawet świetny spot reklamowy jednego z portali sprzedażowych. Czyżby mimo wszystko zatęsknił za pracą na planie "Klanu"? W rozmowie z "Faktem" ujawnił, że dostał możliwość powrotu.

Zobacz także: Ula z "Klanu" - jak się zmieniła i czym się zajmuje przyjaciółka Oli Lubicz? [WIDEO]

Piotr Cyrwus powróci do "Klanu"?

Jak w wywiadzie poinformował Piotr Cyrwus, dostał propozycję powrotu do serialu od Pawła Karpińskiego - producenta "Klanu". Aktor zdradza jednak, nie nie mielibyśmy do czynienia z nagłym zwrotem akcji, związanym z Ryśkiem Lubiczem. Aktor ma nawet pewien pomysł na powrót. Nie byłoby pomyłki lekarzy ani cudownego wskrzeszenia zmarłego bohatera. Jednak jego scenariusz powrotu kojarzy się trochę z rozwiązaniami rodem z "Mody na sukces". Mógłby pojawić się jako... brat Ryśka.

"Powiedział mi, że mam drogę powrotu otwartą. Jak będę chciał, mogę wrócić. Oczywiście już nie jako Rysiek, ale np. jako odnaleziony brat Ryszarda z Ameryki Południowej. Nim mógłbym być. To byłoby pewnie ciekawie. Lubię wyzwania, tym bardziej że już wyszedłem z tej szufladki Ryśka. Ta postać to było ważne 14 lat mojego życia. Będąc w "Klanie" marzyłem, że mogę grać różne inne role, a nie tylko epizody i teraz mi się to udaje" - mówił Cyrwus "Faktowi".

loader

RadioZET.pl/AS