Zamknij

„Pierwsze zabójstwo“ skasowane. Serial Netflixa o wampirzycach lesbijkach nie doczeka się 2. sezonu

04.08.2022 12:30
Pierwsze zabójstwo - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Pierwsze zabójstwo” skasowane. Nowy serial Netflixa, opowiadający o miłości między wampiryczą, a łowczynią wampirów, nie doczeka się nowych odcinków. Szefowie serwisu zdecydowali o niewznawianiu serialu na nowe odcinki.

„Pierwsze zabójstwo” (org. „First Kill”) to nowa propozycja serwisu streamingoweogo Netflix. Serial zadebiutował na platformie 10 czerwca i nie cieszył się zbyt dużą popularnością. Jak podaję dziennikarze portalu Deadline, którzy jako pierwsi poinformowali o kasacji serialu, serial zadebiutował na 7 miejscu listy TOP 10 nowych produkcji w tygodniu swojej premiery, a wedle oficjalnych danych w tym okresie oglądano go przez ok. 30 mln godzin. Najwyżej na liście był w drugim tygodniu wyświetlania, gdy uplasował się na pozycji nr 3. Dziennikarze Deadline zakładają, że serial oglądano łącznie przez ok. 100 mln godzin. Te liczby okazały się jednak za małe, by uzasadnić koszty, jakie Netflix musiałby ponieść, by nakręcić 2. sezon, w związku z czym zdecydowano o niewznawianiu produkcji na nowe odcinki.

„Pierwsze zabójstwo” skasowane. O czym opowiadał serial? 

„Pierwsze zabójstwo” bazuje na krótkim opowiadaniu autorstwa Victorii V.E Schwabb i opowiada historię dwóch dziewczyn, które połączyło uczucie. Juliette jest nastoletnią wampirzycą, która musi właśnie dokonać swojego pierwszego morderstwa, by dzięki temu zająć odpowiednią pozycję w rodzinnej hierarchii.  Wybór Juliette pada na Calliope, nową dziewczyną, która przyjeżdża do miasta. Juliette nie wie jednak, że Calliope jest pogromczynią wampirów. Co więcej – nie spodziewa się też, że zakocha się w niej, co znacząco pokrzyżuje jej plany. Serial utrzymany jest w konwencji młodzieżowego melodramatu i eksploruje tematy inności i odmienności w nietypowy sposób.

„Pierwsze zabójstwo” skasowane. Twórczyni o decyzji Netflixa

Informacją o kasacji serialu na swoich profliach w mediach społecznościowych podzieliła się także autorka pierwowzoru. Vicoria "W.E" Schwabb tak napisała o decyzji Netflixa na swoim koncie na Instagramie:

"Dzień, w którym dowiedziałam się, że mój pierwszy projekt telewizyjny został zamówiony na cały sezon, był jednym z najpiękniejszych w moim życiu. To nie oznacza jednak, że ten, w którym został skasowany - jest najgorszym. Fakt, że nie dostaniemy drugiej serii, nie kasuje pierwszej. On się wydarzył, a ja miałam przyjemność pracować z grupą scenarzystów i aktorów, którzy rozwinęli moją wizję i dali jej życie. Z pierwszej ręki wiem, że historie nigdy nie giną. Czekają tylko na nowych czytelników i nowych wdzów, którzy je odkryją i będą mogli czytać/oglądać. Dlatego jestem niezmiernie szczęścilwa, że "Pierwsze zabójstwo" powstało i jest teraz dostępne, dla wszystkich, którzy mogliby go szukać. Jestem dumna z naszej ekipy i obsady, że wraz ze mną dali życie tej historii, a także wdzięczna milionom widzów, którzy oglądali i dopingowali ten serial. Dziękuję".

„Pierwsze zabójstwo” – zwiastun

Serial reklamowany był następującym materiałem promocyjnym:

„Pierwsze zabójstwo” – gdzie oglądać skasowany serial?

Osiem odcinków pierwszego – i jedynego – sezonu serialu dostępnych jest na platformie streamingowej Netflix.

Czytaj także: „Andor“: pełny zwiastun nowego serialu ze świata „Gwiezdnych wojen“ [WIDEO]

RadioZET.pl/Deadline.com/YouTube

Nowe Horyzonty 2022 - oprawa graficzna
15 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe festiwalu Nowe Horyzonty