Zamknij

"Pierścienie Władzy": gwiazdy "Władcy Pierścieni" bronią obsady serialu przed rasistami

08.09.2022 13:50

Gwiazdorzy "Władcy Pierścieni" postanowili wstawić się za kolegami po fachu grającymi w serialu "Pierścienie Władzy", doświadczającymi rasistowskich ataków ze strony niektórych widzów.

Wałdca Pierścieni: Durżyna Pierścienia - Sean Astin, Elijah Wood - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

Serial "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" wywołał wiele rasistowskich komentarzy, które pojawiły się w sieci. Chodzi o inne niż biały kolory skóry istot zamieszkujących Śródziemie. Gwiazdorzy występujący w filmowej trylogii Petera Jacksona, postanowili stanąć w obronie atakowanych aktorów z produkcji Amazon Prime Video.

"Pierścienie Władzy": gwiazdorzy "Władcy Pierścieni" walczą z rasizmem

Jak można się było tego spodziewać, uwzględnienie zróżnicowania etnicznego w obsadzie serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy", spowodowało wysyp nienawistnych komentarzy o rasistowskim podłożu. To nie pierwszy raz, kiedy doszło do tego typu sytuacji, ponieważ podobnie było między innymi w przypadku "Wiedźmina".

Postawa niektórych widzów nie spodobała się trzem gwiazdorom filmowego "Władcy Pierścieni". Elijah Wood, który wcielał się we Frodo Bagginsa, zamieścił na Twitterze zdjęcie. Stoi na nim wraz z Dominikiem Monaghanem i Billym Boydem - odtwórcami Merry'ego i Pippina. Trzej aktorzy mają na sobie taką samą koszulkę, promującą zróżnicowanie świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena za pomocą symbolu uszu różnych fantastycznych ras. Każde ucho ma inny kolor.

Wszyscy jesteście tu mile widziani.

Na zdjęciu zabrakło czwartego hobbita - Sama Gamgee, w którego wcielał się Sean Astin. Aktor wrzucił na Twittera solowy post w czapce z dokładnie tym samym rysunkiem i napisem w języku elfickim, które znajdowały się na koszulkach kolegów z planu "Władcy Pierścieni".

Aktorzy z "Pierścieni Władzy" udostępnili post Wooda, dziękując mu za wsparcie. Wśród nich znaleźli się Owain Arthur, Ismael Cruz Cordova i Benjamin Walker.

Rasistowskie reakcje przeciwko obsadzie "Pierścieni Władzy" pojawiły się, zanim serial w ogóle trafił na Amazon Prime Video. Wraz z debiutem kolejnych odcinków pojawiło się coraz więcej krzywdzących wypowiedzi. Jak na ironię przystało, rasizm to postawa nieprzystająca fanowi "Władcy Pierścieni", za których uważa się wielu hejterów "Pierścieni Władzy", skupiających się na kolorze skóry postaci. Wystarczy przypomnieć sobie fabułę książki Tolkiena, w której członkowie poszczególnych ras zamieszkujących fikcyjną krainę łączą siły, by wyruszyć na przygodę, której celem jest obalenie dyktatora, tworzącego swoje własne plemię. Poza tym pisarz w swoich dziełach wielokrotnie zaznaczał, że poszczególni mieszkańcy Śródziemia różnią się od siebie kolorem skóry.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": kiedy premiera kolejnego odcinka?

Serial rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami ukazanymi we "Władcy Pierścieni". Fabuła nie bazuje na żadnej z książek Tolkiena, więc jest po prostu nową historią osadzoną w świecie stworzonym przez pisarza, która wykorzystuje pewne dobrze znane wątki. W rolach głównych wystąpili Cynthia Addai-Robinson, Trystan Gravelle, Ema Horvath, Joseph Mawle, Lloyd Owen, Leon Wadham i Benjamin Walker. 3. odcinek "Pierścieni Władzy" trafi na Amazon Prime Video już 9 września 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Twitter