Zamknij

"Pierścienie Władzy" z rekordem Amazon Prime Video. lle osób obejrzało pierwsze 2 odcinki serialu?

06.09.2022 07:10

Serial "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" na podstawie dzieł J.R.R. Tolkiena okazał się sukcesem platformy Amazon Prime Video. Serwis odnotował rekord oglądalności.

Pierścienie władzy - Ismael Cruz Córdova - kadr z serialu
fot. Amazon Prime Video/materiały prasowe

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" to nowa propozycja platformy Amazon Prime Video, mająca być odpowiedzią na "Grę o tron" i "Ród smoka" z HBO Max. Twórcy serialu odnieśli pierwszy sukces. Ilu widzów zobaczyło 2 pierwsze odcinki serialu osadzonego w Śródziemiu?

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": Amazon Prime Video z rekordem oglądalności

Książki Tolkiena i ich adaptacje stały się obiektem kultu nie tylko wśród fanów fantasy, ale również osób na co dzień nieinteresujących się tym gatunkiem. Nic więc dziwnego, że wieści o serial bazującym na "Władcy Pierścieni" oraz innych tytułach rozgrywających się w Śródziemiu powodowały ogromne zainteresowanie. Przekuło się ono na wynik oglądalności "Pierścieni Władzy".

2 września 2022 roku na Amazon Prime Video pojawiły się 2 pierwsze odcinki serialu. Na oficjalnych Twitterach "Władcy Pierścieni" i platformy streamingowej pojawił się post, w którym zdradzono, ile osób obejrzało premierę "Pierścieni Władzy".

25 milionów widzów na całym świecie w ciągu pierwszych 24 godzin. Dziękujemy za uczynienie "Pierścieni Władzy" najchętniej oglądaną premierą serialu na Prime Video.

Jak widać, sukces jest niewątpliwy. Na tyle duży, że szefowie platformy po raz pierwszy zdecydowali się opublikować oficjalny wynik oglądalności jednej ze swoich produkcji. Dla porównania, debiutujący kilkanaście dni wcześniej "Ród smoka" przyciągnął "tylko" 10 milionów widzów na całym świecie, co też było rekordem HBO Max.

Biorąc jednak pod uwagę mieszane opinie na temat "Pierścieni Władzy" można być sceptycznym, co do dalszego sukcesu pod względem oglądalności. W serwisie Rotten Tomatoes w chwili pisania artykułu krytycy ocenili produkcję na 84% świeżości. Zwyczajni konsumenci nie byli tak hojni, przyznając 34%, co oznacza, że serial zdobył miano nieświeżego, a więc niewartego oglądania. Niewykluczone więc, że kolejne odcinki odnotują znacznie gorsze wyniki, chociaż istnieje duża szansa, że wraz z wojem historii serial zyska większe uznanie widzów.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": kiedy premiera kolejnego odcinka?

Serial rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami ukazanymi we "Władcy Pierścieni". Fabuła nie bazuje na żadnej z książek Tolkiena, więc jest po prostu nową historią osadzoną w świecie stworzonym przez pisarza, która wykorzystuje pewne dobrze znane wątki. W rolach głównych wystąpili Cynthia Addai-Robinson, Trystan Gravelle, Ema Horvath, Joseph Mawle, Lloyd Owen, Leon Wadham i Benjamin Walker. 3. odcinek "Pierścieni Władzy" trafi na Amazon Prime Video już 9 września 2022 roku.

RadioZET.pl/Twitter/Rotten Tomatoes