Zamknij

Peter Robbins nie żyje. Dziecięcy aktor znany z "Fistaszków" zmarł na skutek samobójstwa. Miał 65 lat

27.01.2022 09:33

Zmarł Peter Robbins - były dziecięcy aktor, który jako pierwszy w historii dubbingował Charlie'ego Browna z animacji "Fistaszki". Miał 65 lat.

Fistaszki - kadr z serialu
fot. Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

18 stycznia 2022 roku zmarł Peter Robbins. Jako dziecko zasłynął rolą Charlie'ego Browna z serii "Fistaszki". Odszedł w wieku 65 lat.

Peter Robbins nie żyje

Jak podaje portal The Hollywood Reporter, przyczyną śmierci było samobójstwo. Robbins od dawna cierpiał z powodu problemów natury psychiatrycznej. Zgon potwierdziła rodzina aktora.

Peter Robbins urodził się 10 sierpnia 1956 roku w Los Angeles jako Louis G. Nanasi. Karierę aktorską rozpoczął w wieku 7 lat. Jedną z pierwszych ról Robbinsa była postać Elmera w oryginalnej wersji serialu komediowego "Rodzina Potwornickich". Dwa lata później otrzymał rolę Charlie'ego Browna - głównego bohatera animowanej serii "Fistaszki", stworzonej przez Charlesa M. Schulza. W latach 1963 - 1969, użyczył głosu opiekunowi kultowego psa Snoopy'ego w sześciu telewizyjnych odcinkach specjalnych, filmie pełnometrażowym "A Boy Named Charlie Brown" oraz jednym dokumencie. Został zastąpiony innym aktorem, kiedy skończył 14 lat.

Na "Fistaszkach" kariera Robbinsa się jednak nie skończyła. W tym samym okresie pojawiał się w takich produkcjach, jak sitcomy "Blondie", "My Three Sons", "Get Smart!" i "The Donna Reed Show" czy westerny "Rawhide" oraz "F Troop". Zagrał też w filmie muzycznym "Good Times" z Cher w roli głównej. Robbins porzucił aktorstwo w 1972 roku. 7 lat później ukończył University of California w San Diego. Przez jakiś czas pracował jako DJ radiowy w Palm Springs.

Robbins, cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową i schizofrenię paranoidalną. W 2015 roku trafił na pierwsze strony gazet, kiedy został skazany na pięć lat więzienia za groźby skierowane do kilku osób, w tym osób publicznych. Początkowo osadzono go w zakładzie karnym, ale ze względu na stan zdrowia, trafił do szpitala psychiatrycznego. Został warunkowo zwolniony z kary pozbawienia wolności w 2019 roku. Ostatnie kilka miesięcy spędził na pisaniu niedokończonej autobiografii.

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter