Zamknij

"Peaky Blinders": Cillian Murphy obiecuje, że finałowy sezon jest "mroczny jak c**j"

04.02.2022 10:50

Szósty i finałowy sezon serialu "Peaky Blinders" ma być bardzo mroczny, o czym dosadnie zapewnia gwiazdor produkcji - Cillian Murphy. Kiedy premiera nowych odcinków?

Peaky Blinders - Cillian Murphy - kadr z serialu
fot. BRITISH BROADCASTING CORPORATION (bbc) / Album/EAST NEWS

Już niebawem fani "Peaky Blinders" zobaczą ostatni sezon popularnego brytyjskiego serialu. Gwiazdor produkcji zapowiedział, czego widzowie mogą spodziewać się po nadchodzących odcinkach hitu BBC.

"Peaky Blinders" sezon 6: Cillian Murphy zapowiada finałowy sezon serialu

O tym, że "Peaky Blinders" zmierza ku końcowi, było wiadomo od dawna. Fani produkcji opowiadającej o Thomasie Shelbym i jego gangu z  Birmingham nie muszą się jednak martwić, ponieważ twórcy szykują kilka niespodzianek.

Cillian Murphy - odtwórca głównej roli w "Peaky Blinders", udzielił ostatnio wywiadu dla Esquire. Aktor został zapytany w rozmowie o zakończeniu produkcji. Jednym z wątków był motyw odkupienia głównego bohatera.

Myślę, że właśnie do tego dążył Steve [Knight - twórca serialu - przyp. red.], z mnóstwem błędnych zakrętów po drodze. Ale nie wiem. Zostawię to sądowi opinii publicznej. Nie wiem, czy [Shelby] odkupił swoje winy.

Murphy poruszył też kwestię złożoności charakteru swojego bohatera.

Interesuje mnie jego dwoistość. Na przykład jak, do cholery, może być tak wrażliwym, dobrym ojcem, ale popełniać takie ohydny, pieprzone czyny? Ludzie są gotowi spędzać strasznie dużo czasu z postaciami, które gdyby ktoś opisał ci je na co dzień, powiedziałbyś: "Trzymaj tę osobę z dala ode mnie". Czy to istnieje tylko w telewizji?

Gwiazdor zdradził też, że nadchodzący sezon będzie "mroczny jak c**j".

"Peaky Blinders" sezon 6: kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono dokładnej premiery 6. sezonu "Peaky Blinders". Teaser potwierdza wcześniejsze ustalenia - ostatnie odcinki serialu trafią na BBC i platformę Netflix na początku roku 2022. Trudno jednak powiedzieć czy finałowy sezon zobaczymy zimą, czy bliżej wiosny. W rolach głównych oprócz Murphy'ego i Hardy'ego, wystąpili między innymi Sam Claflin, Paul Anderson, Finn Cole i Sophie Rundle.

loader

RadioZET.pl/ Esquire