Zamknij

Pat John nie żyje. Aktor ze słynnego serialu miał 69 lat

Sergiusz Kurczuk
15.07.2022 08:45

Zmarł Pat John - amerykański aktor, będący pierwszym rdzennym Amerykaninem, występującym w popularnym serialu emitowanym przez długi okres. Miał 69 lat.

Pat John nie żyje. Aktor ze słynnego serialu miał 69 lat
fot. Value Stock Images/East News

13 lipca 2022 roku odszedł Pat John. Był pierwszym rdzennym Amerykaninem, który wystąpił w stałej roli w popularnym serialu. Odszedł w wieku 69 lat. 

Pat John nie żyje

Jak podaje portal cbc.ca, o śmierci Johna poinformował jego przyjaciel, aktor Jackson Davies, który zamieścił post na Facebooku.

Jackson Davies/Facebook
fot.

foto: print screen z Jackson Davies/Facebook

W dzień pełni księżyca, 13 lipca 2022 roku, w południe na krześle na swoim podwórku zmarł Pat John. Wyglądał spokojniej niż w ostatnim czasie. Na niebie pojawił się pełny Buck Moon w środową noc - najbliższa Ziemi, największa i najjaśniejsza pełnia Księżyca w roku. Niech świeci w Twojej podróży PJ. Spotkałem Pata - dla nas PJ-a, na plaży w 1974 roku. Był to mój pierwszy rok w serialu, jego drugi. Od razu się zaprzyjaźniliśmy, Był zabawny, miły i chociaż nie dostał uznania, jakie powinien otrzymać, był także bardzo dobrym aktorem. Miał najwspanialszy śmiech w historii i moim celem w życiu było sprawić, by się śmiał, tylko po to, by go usłyszeć. Kiedy PJ się śmiał, świat stawał się w jakiś sposób fajnym miejscem. Rozmawialiśmy przez wiele tygodni i cieszę się, że zawsze kończyliśmy nasze rozmowy słowami "Kocham cię PJ", "Kocham cię Jackson". Przepraszam, jest za wcześnie, za dużo myśli przelatuje mi teraz przez głowę, za bardzo boli, będzie więcej słów, więcej historii do opowiedzenia. Kocham cię PJ.

Nie podano przyczyny śmierci aktora.

Pat John urodził się w 1953 roku. Był członkiem ludu shíshálh. Po ukończeniu szkoły w Sechelt, pracował w tartaku. Jako nastolatek w 1972 roku zadebiutował w serialu "The Beachcombers". Wcielił się w Jesse'ego Jima. Występował w produkcji CBS do finału w roku 1990, grając w 213 odcinkach produkcji, która stała się popularna nie tylko w Kanadzie, ale również poza granicami kraju. Wcielał się nie tylko w postać ważną dla fabuły. Jesse Jim był pierwszym rdzennym Amerykaninem nieprzedstawianym w karykaturalny sposób w historii amerykańskiej telewizji. John stał się tym samym pierwszym przedstawicielem Pierwszych Narodów Ameryki, który występował na stałe w serialu telewizyjnym.

John powrócił do swojej roli w roku 2002 w filmie telewizyjnym "The New Beachcombers". Po zakończeniu przygody aktorskiej, zajął się zbieraniem małż i skorupiaków.

loader

RadioZET.pl/cbc.ca/Facebook